יום חמישי, 25 בדצמבר 2014

מולי שגב: יצחק תשובה והבנקים לא אהבו את המערכונים ב'ארץ נהדרת'; איפה שגב לא מוכן לפרגן ל'מצב האומה'? ומדוע הוא מתקשה לייצר מערכונים על השמאל?תשובה לא אהב אבל יש גיבוי. שגב
מולי שגב, עורך "ארץ נהדרת", נפגש השבוע עם סטודנטים באוניברסיטת אריאל ושחרר כמה משפטים מעניינים. למשל סוגיית הלחצים הכלכליים שמופעלים במכוון או בעקיפין על התכנית הסאטירית. כידוע, "ארץ נהדרת" משודרת בקשת. יש מפרסמים שודאי לא שמחים ששגב וחבריו יצחקו עליהם ויש גם בעלים חלקיים כמו אדם שנמצא בכותרות לאחרונה, יצחק תשובה, שאוחז בנתחים משמעותיים מהערוץ. 
 
שגב הודה כי מערכון שנגע קלות בדמותו של תשובה לא עבר בקלות. עם זאת, טען חזור ושנה כי הוא מקבל גיבוי מלא מהנהלת הערוץ וכי בסופו של דבר המערכון שודר. "יצחק תשובה הוא אחד הבעלים של 'קשת' עשינו עליו מערכון. טל פרידמן חיקה אותו ותשובה לא אהב את זה, ממש לא אהב את זה. אבל אני חושב שזה חלק מהדיל. כשמישהו הוא בעלים של גוף תקשורת הוא צריך להבין שהוא לא קנה את התודעה שלי והוא לא קנה אותי. הוא קנה את הזכות לעושת כסף ממה שאנחנו עושים אבל הוא לא קנה אותי."

שגב הוסיף כי גם מערכון על ראשי הבנקים לא עבר בקלות והזכיר את העובדה כי הבנקים מפרסמים בערוץ. "היה לנו מערכון על שני מנכ"לים של הבנקים. היינו מאוד אכזרים כלפיהם לא באופן אישי אלא כמייצגי הבנקים. אני לא יכול להגיד שזה עבר בצורה חלקה אבל זה עבר זה שודר. יש לנו גיבוי ב'קשת', גיבוי שהוא חסר תקדים בנוף התקשורת הישראלית". 

רוב השאלות של הסטודנטים סובבו סביב העובדה ששגב משתדל לצחוק על הימין ולעשות הנחות לשמאל. עורך תכנית הסאטירה אכן הודה שהוא מפלה בין המחנות הפוליטיים השונים. "התפקיד של סאטירה הוא לתקוף את אלו שבשלטון, את בעלי הכוח", אמר לסטודנטים, "בתקופה שבה אנחנו באוויר, וזה די בארבעים שנה אחרונות, הימין בשלטון, חוץ מהבלחות כשהשמאל השתלט לשנתיים וסובב את ההגה בכוח."

לראיה טען שגב כי 'ארץ נהדרת' לא קפחה את אגרופיה מאהוד אולמרט ועמיר פרץ כשהיה שר ביטחון, מינוי שלדעתו היה תמוה במיוחד. "גם כשיש מישהו שהוא כאילו מרכז או שמאל, אולמרט כזה, והוא הציע לאבו מאזן את כל השטחים זה לא זיכה אותו בגרם אחד של הנחה כשהתחילו פרשיות השחיתות. שחטנו אותו והוא שונא אותנו שנאת מוות. עשינו לו את המוות עם המעטפות. כנ"ל עמיר פרץ, שבינינו, הייתה בחירה תמוהה למנות אותו לשר הביטחון, ותקפנו אותו והוא האשים אותנו שאנחנו גזענים. התפקיד שלנו הוא כמו תפקיד של עיתונות להטיל ספק במיינסטרים".

שגב אמר לסטודנטים שהוא מבטיח לחבוט בשמאל כשאלו ישובו לשלטון. "אני יכול לצחוק עד מחר על מרצ ועל ההזויים מהשמאל. צוחקים עליהם אבל פחות כי הם לא בשלטון. כשהשמאל יעלה, אני מבטיח למרר לו את החיים בדיוק כמו שעשינו לימין." עוד הוסיף שגב כי התקשורת היום מבוזרת ומאדירים יתר על המידה את ההשפעה של התכנית. "ההיסטוריה מוכיחה שלא תמיד מקבלים את דעתנו על פוליטיקאים או על דרך מסוימת". 

צוחקים על החזקים. מאור כהן עושה מתנחל ב'ארץ נהדרת'.
שאלה נוספת שהטרידה את הסטודנטים היא הפייט שנותנים חבורת 'מצב האומה' על קרב התכנית המצחיקה ביותר. אחרי דברי תשבחות לשליין וחבורתו על חברות של שנים ועבודה משותפת אמר שגב כי הוא ממש לא מקבל את הקונספט של אירוח פוליטיקאים בתכנית. כשמארחים אותם מחויבים לתת להם במה, הסביר, והם עשו את זה כמה פעמים, גם עם ביבי למשל, וזה לא בא בטוב. "בעצם האירוח יש ניצול מסוים וגם שיתוף פעולה שאישית אני לא מרגיש נוח איתו", אמר שגב, "אני לא פוסל את זה, 'מצב האומה' עושים את זה על הכיפאק. אנחנו אירחנו את ביבי וזה היה טלוויזיה מצוינת אבל לא בדיוק.. כשאתה מארח אתה נותן לו את הכבוד, יורד עליו ואתה נותן לו לרדת עליך אתה נותן לו להצחיק ואתה לא משפיל אותו. אתה לא תשפיל אורח. אני מעדיף לאפר את מריאנו בתור ביבי מאשר לפגוש אותו בתכנית".  
 
 הכתבה תפורסם השבת במגזין שביעי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה