יום חמישי, 3 ביולי 2014

ח"כ טיבי לא מתבייש ומפעיל את הצנזורה על תגובות ביקורתיות # ארגון סולידריות אירופי מזהיר את פעיליו מההטרדות המיניות ביו"ש: "אל תבואו עם גופיות" # הקיבוץ הדתי תופס טרמפ על הגב של נועם פרל # מדוע מחבר עבודה אקדמית על ספרו האנטישמי של אבו מאזן הואשם כמחבל בתהליך השלום?קול ביקורתי כל עוד מדובר ביהודים. לגבי עריצים ערבים הוא קצת חלש
לא מזמן פרסמתי בפייסבוק את העובדה שח"כ אחמד טיבי משתדל להתחנף לעריץ הסורי בשאר אסד. זה התגלה בסטטוס שפרסם טיבי אודות רצח הנער מוחמד קראקרה שנרצח בגבול בין ישראל וסוריה כתוצאה מפגיעת טיל סורי ברכבו של אביו. טיבי פרסם סטטוס נחומים לתושבי עראבה, היישוב בו גר הנער, וציין כי קראקרה נפטר ב"נסיבות טראגיות". טיבי לא ציין שהנער בן ה-15 נרצח על ידי כוחות סורים. זו לא הפעם הראשונה אגב, שטיבי מעלים ביקורת נגד עריצי העולם הערבי. זכורה לו לרעה אותה תמונהאומללה עם עריץ לוב קדאפי מנוחתו עדן.

עכשיו מתברר שטיבי אינו רק מחניף לדיקטטורים ערבים הוא גם משתדל לצנזר תגובות הלועגות לסטטוסיו. מזרחן מאוניברסיטת בר אילן ביקר את הדברים שכתב ח"כ טיבי על הנסיבות הטראגיות של מות הנער קראקרה והעז לשאול אותו בתגובות, בשפה הערבית, מדוע הוא מטשטש את סיבת מותו האמיתית של הנער. טיבי קרא את התגובה ומהר למחוק אותה. חנופה לעריצים, צנזורה, לאן נעלם ביטחונו העצמי של חבר הכנסת הקולני?

אוהבות פלסטינים? היזהרו מגופיות

 ארגוןISM  אותו ארגון שמאל רדיקלי בינלאומי המשגר לכאן פעילים ואקטיביסטים לסייע לאוכלוסייה הפלסטינית הכבושה שעלה לתודעה הציבורית בישראל אחרי שסגן אלוף אייזנר "ברך לשלום" את אחד מפעיליו, עלם חמודות דני, שחטף "אייזנר" בפרצוף. ארגון זה המשקיע את רוב מאמציו בפלסטינים וזאת מפני ששאר האוכלוסיות במזרח התיכון בייחוד בסוריה ובעיראק, תימן, מצרים ואירן זוכים לאושר עילאי, פרסם לאחרונה מסמך לפעילים המכין אותם לקראת בואם לארץ. מטרת המסמך היא לעזור לפעילים לתחמן את המערכת הישראלית.
אמנם עם קלאצ' אבל העיקר שומרת על שרוולים ארוכים
 כיצד לעבור את הביקורות הביטחוניות הישראליות, מה להגיד בבידוק ומה לא להגיד (הם מייעצים לשקר לאנשי האבטחה הישראלים). בנוסף לכך הם מכינים את אותם חסידי אומות העולם לקראת המפגש עם הפלסטינים הכבושים. כמו הרבה פעמים שהשמאל הרדיקלי נפגש עם האיסלאם הקיצוני, על הראשונים לוותר על דרכם ומחשבתם הפנימית לטובת האחרונים. ובכן, מייעצים אנשי ה-ISM אל תבואו עם גופיות, לא עם חולצות שקופות, ולא עם מכנסיים קצרים.בנוסף לכך מזהירים הפעילים בעמוד אחר באתר כי ישנה עלייה מצערת בכמות ההטרדות בגדה המערבית. עם זאת, ציינו, ישנם דרכים להימנע מהטרדות מיניות. אסור למשוך תשומת לב. 


מתוך אוסף העצות של חברי ISM

כידוע גם בקרב קבוצות ישראליות ישנם לא מעט מתחים סביב המפגש הזה בין העולמות השונים. נושא ההטרדות המיניות בהפגנות עם הפלסטינים הוא שכיח למדי. הסיפור הזה כבר הצליח לפרק התארגנויות של קבוצות במקומות מסוימים כך לפחות נטען לגבי פעילי שיח ג'ראח, שהתפרקו בעקבות ויכוחים פנימיים סביב הנושא. היום מרוכזים גרעין פעילי שיח ג'ראח בארגון השמאל "מולד".

מצ"ב טקסט של פעילה ישראלית שהוטרדה מינית באחת ההפגנות עם פלסטינים ומעלה את המתח סביב שיתוף הפעולה עם הפלסטינים. אמנם ישן אבל תמיד איכשהו, זה רלוונטי:


מדוע הואשם מחבר עבודה אקדמית על ספרו האנטשימי של אבו מאזן כמחבל בתהליך השלום?

לאחרונה פורסם מאמר מרתק באתר מידה על ידי המזרחן ד"ר אדי כהן אודות עבודת הדוקטורט של יו"ר הרשות אבו מאזן. אמנם מחמוד עבאס אמר שהשואה היא אחד הפשעים הגדולים בהיסטוריה אך פעילותו בעניין עבודת הדוקטורט שלו מעידה כי מילים לחוד ומעשים לחוד. ספרו שעדיין לא תורגם לעברית (למה אף אחד לא מרים את הכפפה?) הוא מסמך מזעזע, מופרך לחלוטין של האשמות הזויות על סיועם של הציונים למרצחים הגרמניים. פמפלט אנטישמי למהדרין שאמנם נכתב לפני למעלה משלושים שנה, אך אבו מאזן לא עושה דבר כדי להפסיק את מכירתו בהווה. הספר נלמד בשטחים ואפשר לקרוא את קשקושיו באתר של הראיס בכבודו ובעצמו. קיימתי ריאיון שיפורסם במגזין שביעי השבת עם ד"ר כהן על הרלוונטיות של ספרו של אבו מאזן. מעניין היה לשמוע את הפניית הגב של האקדמיה ושל התקשורת הישראלית לניסיונותיו של ד"ר כהן לחשוף את המסמך. באקדמיה הסבירו לו שהוא "מחבל בתהליך השלום" ובתקשורת העבירו את מכתביו לתיבת הספאם. למעט אתר מידה, שהיה אתר התקשורת היחיד שהעניק במה לד"ר כהן. 

הקיבוץ הדתי תופס טרמפ על בני עקיבא

הקיבוץ הדתי קצת רכבו על גבו של מזכ"ל בני עקיבא העולמית, נעם פרל, שיצא בהתבטאות חפה מכל סממן של פוליטיקלי קורקט בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא דרש נקמה. וזה באמת לא בסדר שישנם בני אדם המבקשים נקמה על רצח אכזרי של שלושה מבני עמם. אנא, אנשים, הגיבו בפעמים הבאות כששוחטים פה נערים וזורקים אותם בבורות כאילו הייתם עורכי דין של חברת תרופות. בקיצור תפסיקו להיות אנושיים. לכן הריצה הזו של מזכ"ל הקיבוץ הדתי כשכל מיני מתייפיפים משליכים בוץ על בני עקיבא קצת מכוערת. "עם כל הזכויות שיש לרב פרל", קפץ מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, מהרפת, "אי אפשר להצדיק אמירה כה קשה שאינה עולה בקנה אחד עם ערכי תנועת בני עקיבא, המבוססים על דברי רבי עקיבא 'ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה' ועם אורח החיים של תורה ועבודה שעיקרו 'כל דרכיה דרכי נעם'". 

תעשה לי טובה מר רפל, עם הודעת היחצנות הזו, להתכבד בקלון חברכם לא שווה את הפרסום הדי עלוב מהסיפור (רק ערוץ 7 פרסמו).


סולברג, תתבייש אתה בן אדם

עוד בעניין של חוסר אנושיות, מזכ"ל שלום עכשיו סבור כי שופט בית המשפט העליון צריך לבכות על הילדים שנרצחו בחדרי חרדים.


רק שופטים חלשים בוכים

שיח חרשים?  

שימו לב, לחלופת מכתבים בין שתי קבוצות דיאלוג, ישראלית ופלסטינית, המנהלות ביניהן שיג ושיח בימים אלה בצל האירועים האחרונים. שתי הקבוצות חפצות בדיאלוג והמשך הדיבורים, אבל הרטוריקה כל כך שונה בין השתים.

העיקר שמדברים
הקבוצה הישראלית מגדירה את האירוע כ"חטיפת הנערים היהודיים" ומביעה כאב כלפי משפחות החטופים. אחר כך עוברים להתקפה נגד.. ממשלת ישראל, התקשורת, צה"ל והחברה הישראלית. בסוף ישנה הבעה להמשך השיחות והשלום עם אמירה שהסכסוך הוא בעצם תולדה של מנהיגים פוליטיים מושחתים משני הצדדים. בבחינת הסכסוך זה רק הפוליטיקאים מלמעלה ולא משהו מהותי שורשי וכו'

הקבוצה הפלסטינית מגדירה את האירוע החטיפה בהתחלה כ"חטיפת שלושת הנערים היהודיים", אך בהמשך אומרים כי מדובר ב"חטיפת שלושת המתנחלים" ובסוף, בכמה מילים קצרות עולה המחשבה על הכתב שאולי הנערים בכלל לא נחטפו והם בגדר "נעדרים" (ציטוט: "אנו מייחלים לשלומם של כולם ושהחטופים יחזרו למשפחותיהם (בין אם הם חטופים או נעדרים)".


אין הפניית אצבע מאשימה לכיוון החברה הפלסטינית בשום צורה. האשמה מוטלת על ישראל בלבד. "הסתה נגד העם הפלסטיני איננה דבר חדש". היכולת לשנות את המציאות הבעיתית מוטלת רק על הישראלים "אתם הצד החופשי.. יכולים להשפיע על מנהיגים שלא מבינים דבר מלבד שפת הכוח". הדרישה היא שחרור כל האסירים הפלסטינים מכל סוג שהוא.

בסוף, געגועים: "גם אנחנו מתגעגעים אליכם ומצפים למפגש הקרוב אינשאללה".

2 comments:

  1. מרתק. עולם הזוי.

    השבמחק
  2. לגבי הדוקטורט של אבו מאזן, אני רואה לא מעט אנשים כותבים את הטענה הזאת על שיתוף פעולה של הנאצים והציונים. בד"כ פעילים מזרחיים אבל אם אני לא טועה גם אמנון יצחק העלה את זה.

    השבמחק