יום חמישי, 8 במאי 2014

מה משותף לארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין ולשכת עורכי הדין בישראל? ובכן, שניהם היו שותפים באבל על מותו של החשוד בסיוע לטרור עו"ד אמג'ד ספדי

אבל בארגון החזית הדמוקרטיתאמג'ד ספדי היה עו"ד, תושב מזרח ירושלים שנחשד בעבירות ביטחוניות חמורות. על פי כתב האישום, ספדי היה חלק ממשרד עו"ד שהקים מדחת עיסוואי שמטרתו הייתה לשמש כצינור מידע והעברת מסרים וכספים בין ארגוני הטרור היושבים בבתי הכלא הישראלים. 
 
בעזרת ספדי וחבריו, כך על פי כתב האישום, יכלו ארגוני הטרור להעביר מסרים, לתאם שביתות רעב ולהזרים כספים לפעילויות טרור. עם זאת, לקראת הקראת כתב האישום נגדו בבית המשפט, נמצא עו"ד ספדי בביתו שבמזרח ירושלים ללא רוח חיים. העו"ד החשוד בסיוע לטרור התאבד. 

הראשונים שבחרו לצאת בהודעת אבל על מותו של ספדי היו "הארגון לחזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין". שכאבו את מותו של חברם לתנועה. עם זאת, לא רק הארגון הפלסטיני המיליטנטי התאבל על פטירת עו"ד ספדי אלא גם ועד מחוז ירושלים של לשכת עורכי דין שיגר מודעת אבל על מותו בטרם עת של "חברנו עו"ד אמג'ד ספדי זכרונו לברכה", כלשון ההודעה.

"בצער רב הרינו להודיע על פטירתו של חברנו עו"ד אמג'ד ספדי זכרונו לברכה", נמסר מהלשכה של מחוז ירושלים, "תנחומינו למשפחה ניחום אבלים היום ומחר בבית המשפחה שכונת סעדיה, העיר העתיקה, ירושלים". גורמים במשטרה אמרו לבשבע שהם נדהמו מהודעת האבל על מי שלטענתם עסק בתחזוק הטרור. בלשכת עורכי הדין אומרים שמדובר בנוהל טכני לחלוטין. "כל עוד אותו עו"ד היה בגדר חשוד, טכנית, הוא נחשב חבר הלשכה", מסר גורם בלשכת עו"ד, "אנחנו משגרים מודעות אבל לכל מי שהוא חבר הלשכה. אנחנו לא בית משפט". 

*הסיפור המלא בעיתון בשבע

"פטירתו של חברנו". ועד מחוז ירושלים מתאבל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה