יום רביעי, 7 במאי 2014

זה באמת הגליל או שמא חלמתי חלום? הבת של האזרח מספר 1 תומכת בהנצחת הנכבה ועמותת זוכרות; ואתם לא תאמינו איך עצבו מחדש תלמידי בית הספר לאומנות "מנשר" את דגל ישראל

יש איזו תחושה שלא מספרים לנו בדיוק מה קורה בגליל. רצח הצעירה שלי דדון עדיין לא פוענח אבל גם בלי קשר לרצח המזעזע התחושה היא שמשהו רוחש מתחת לאדמה. משהו מאוד לאומני. אתם יודעים מה אולי במקום לקשקש בואו ניתן לכמה תמונות שצולמו בנופי הגליל ביום העצמאות של המדינה לדבר.התמונה למעלה צולמה בכבישי ישראל בגליל. מה שמזכיר את השיר ששר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס מצטייני הנשיא: "והולכת שיירה". האם הוא מודע לשיירות בכבישי הצפון? את התמונה למטה צילם נחי אייל ביער לביא.אבל מה אנחנו רוצים משיירות ערביי ישראל בגליל המנציחות את הנכבה? גם בביתו של האזרח מספר 1 בישראל יש חובבי נכבה, מה אתם יודעים?

מדי פעם אני מקשקש עם אנשי זוכרות על מידת ההשפעה שלהם בחברה הישראלית. השבוע, אחד הפעילים סיפר לי על פידבקים שהם מקבלים מאזרחי ישראל. ובכן, מתברר שלקראת יום העצמאות של המדינה ויום האבל של זוכרות קיבלו האחרונים מייל תמיכה קצרצר מאישיות מכובדת ובעלת ייחוס. אמנם המילים בו מעטות אך בכל זאת מדובר בבית של נשיא מדינת ישראל שמעון פרס, האזרח מספר אחת שלנו.

"כל הכבוד", כתבה לעמותה שמקדמת את זכות השיבה. ד"ר ולדן

ד"ר צביה ולדן, מרצה בבית ברל (באמת מעניין מה ברל'ה היה חושב על כל הסיפור הזה..) הבת של שמעון פרס ואשתו של ד"ר רפי ולדן מארגון "רופאים למען זכויות אדם", שלחה מייל לעמותת זוכרות וכך כתבה לעמותה שמנציחה את הנכבה ועורכת כנסים שעניינם - "פעולות מעשיות לשיבת הפליטים":

"כל הכבוד. תודה על שאתן מקלות עלינו את המשא להיות אזרחים ישראלים". המייל נשלח כתגובה על פעילות זוכרות להנצחת הנכבה.

ורק בשביל לסיים את הפוסט הזה עם עוד כמה חובבי נכבות למיניהם. מצ"ב עבודות גמר של תלמידי בית הספר לאומנות מנשר בעיצוב חזותי. תבוסתנות וסלידה עצמית כנראה לומדים באקדמיה. רק אזכיר שבעבר כבר פרסמתי על תערוכה שהתקיימה במנשר שכל כולה הייתה במטרה לגייס כספים לטובת אנרכיסטים "שנלחמים נגד הכיבוש".

זו המשימה שקבלו הסטודנטים התל אביבים: "במסגרת קורס יסודות עיצוב במחלקה לתקשורת חזותית במנשר, התבקשו הסטודנטים ליצור אמירה או דגל חדש לדגל ישראל על ידי שימוש בשמונה קווים בלבד ( המורכבים משני פסי הדגל והמשולשים) או צורות הקיימות בדגל. מותר עד שלושה צבעים בלבד."

ואלו התוצאות: לתפארת מדינת ישראל:


(למי שלא הבין, הכותרת ליצירה: "מפתח חזרה לבתים של מגורשי 48")


עוד יצירה (למעלה) שמבטאת את התוצר המוגמר של מדינת ישראל


ההסבר לתמונה הזו: "טבלת ייאוש של העם הפלשתינאי / יום הנכבה"

ולתמונה האחרונה של התלמידים המצטיינים של מנשר שזכו לשתי מילות הסבר קצרות ותמציתיות: "התמוטטות וקריסה". מי יודע, אולי סוג של כמיהה או שאיפה.


אז למה שלא יהיו שיירות עם דגלי פלסטין בגליל כשבתל אביב סטודנטים צעירים מביעים כמה הם סולדים מהמדינה שבה הם חיים?

6 תגובות:

 1. מזעזע. האשמה הכבדה היא על מערכת החינוך בארץ שאיננה מלמדת ציונות וערכים לאהבת ישראל. לא צריך להיות דתי כדי לשאת טלאי צהוב. חרפה ובושה !!!!!!! אבל אני פונה גם להורים, לערכים מבית, גם את אלה צריך לנער היטב.

  השבמחק
 2. הבת של הנשיא תומכת בשונאי ישראל ועוכריה
  והמדינה מממנת באוניברסיטה פעילי אנטי ישראל ונותנת להם במה ליצור דברים ולפרסם אותם בגלוי
  תהלוכות בכביש ישראל עם דגלי אשף ועוד -לא מבין לאיפה המדינה הזאת מתדרדרת -"כיבוש"...?
  הוכחה ברורה וידועה לכל העולם בגלוי -ובכל זאת -מה אכפת להם גם ככה הרגו ביהודים בשואה לחסל את הגזע-אז אם הייתה ליהודים מדינה זה כבר לא שלהם? ...אז חזרנו לכבוש חזרה את מה שמגיע לנו בזכות ולא במתנה מחומסי אדמות ומי שתומך בנכבה ובשאר החומסים של ארץ ישראל בזה לא ראוי לשבת על אותה אדמה!!!! בוגדים לאדמה שלכם -תלכו לאדמה שלהם ..זה מקום בטוח!

  השבמחק
 3. אולי הגיע הזמן שתתחילו לנסות להבין למה כל כך הרבה אנשים סולדים מהמדינה שבה הם חיים, במקום לחפש בנרות איפה מישהו לא פועל לטעמכם

  השבמחק
  תשובות
  1. כ"כ הרבה אנשים? קומץ התכוונת!! שהקומץ יתחיל לנסות להבין למה הוא קומץ?! ולא צריך לחפש בנרות מאחר והקומץ שולט בתקשורת ולא פועל לטעמנו שהוא טעם הרוב!!

   מחק
 4. אנונימי, התשובה לזה ברורה, מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו.. ככה תמיד היה וכך תמיד יהיה. למה הם סולדים? זו השנאה וההרס העצמי של העם היהודי. למזלנו רוב העם עדיין בעל הגיון בריא ואהבה לארץ שלו וכמובן, הבנה שללא האדמה הזו, לא יהיה עם יהודי כולל את אותם שונאי ישראל מבית. אל תתנו לתשקורת השמאלנית לגרום לכם לחשוב שרוב העם הוא שונא ארצו ומדינתו, ההפך הוא הנכון.

  השבמחק
 5. שמעון פרס אמר לפני מספר שנים בבית ספר בליך שאין חשיבות לאדמה.
  השורשים של צביה ולדן ברורים ולא מזעזעים זה המקור ממנו ינקה צביה את תפיסת עולמה ההזוי.

  השבמחק