יום רביעי, 30 באפריל 2014

גם פרופ' שמאלני חכם יכול לצאת נעל

לא פעם יש מעין נטייה קלה אצל אי אלו אנשי שמאל להתנשא על יריביהם במחנה הימין. זה מתפלק להם בלי שהם שמים לב לכך. מדי פעם הם שופכים מררתם על אנשי הימין ומאשימים אותם בלאומנות, בהמיות, רשעות, גזענות, אלימות, טפשות חסרת גבולות וכיוצא בזה. בניגוד לבהמיות הימין הם כמובן מקפידים לשמור על דעת נקיה, קרירות מחשבתית, עדינות נפש, אהבת בריות יוצאת מהכלל כל עוד הבריה איננה מתנחל או מתנחלת והעיקר שומרים על הומור בריא.

אז הסיפור הבא ממחיש שיש גם יוצאים מהכלל בשמאל, שאמנם ניחנים בכל המעלות המכובדות שכתבנו למעלה רק שיש להם נטייה ימנית משהו, הם נוטים להכללות ולרגשנות זולה. בדיוק כמו אותו ימני טוקבקיסט מטורלל גם להם לפעמים משתחרר הבורג.

ומעשה שהיה כך היה:

ישנו עמוד פייסבוק פארודי המכונה "שירת הימין". מדובר בעמוד סאטירי שיורד על טוקבקיסטים בימין. הם לוקחים טוקבקים של פסיכים מהימין, כאלו שיש להם, ככל הנראה, כמה הפרעות של קשב וריכוז ועוד כל מיני דברים באמתחתם, ממסגרים אותם בריבוע מעוצב, מנקדים, מעצבים באיורים מכובדים כמו היה הטוקבק לקוח מספר שירה מכובד. משעשע, אם כי לא מקורי. ארגון בצלם עשה בזמנו את אותה פארודיה הלועגת לטוקבקיסט הבהמי, מה שהיה ידוע בזמנו כסרטוני האשכנזיפטים של בצלם.מאחורי הדף הפארודי הלז עומדת הביקורת הסמויה או הלא סמויה המכלילה את מחנה הימין כשבט בבונים פסיכופטי. זו למעשה אחת עמדות היסוד של השמאל הישראלי שנזהר בכבודם של פלסטינים אך לא שולט בסלידתו מהימין הישראלי. פארודית "שירת הימין" וסרטוני האשכנזיפטים של בצלם הם למעשה אותו טקסט מכונן שהגה בזמנו איש האשכולות דודו טופז שכינה את מצביעי הליכוד - "צ'חצ'חים" ועזר להעלות את מנחם בגין לשלטון. בין הצ'חצ'חים של טופז ל"שירת הימין" לא השתנה דבר. זו הדרך של שמאלנים למיניהם להסביר לעצמם למה הם כל כך צודקים. הם מעדיפים להנמיך את היריב ולצייר אותו כפסיכופט ולחוש בעליונתם המדומה.

ובכן, ביום השואה עמוד הפייסבוק הפארודי "שירת הימין" העלה את הטוקבק הפסיכי הבא:

אכן תמונות קשות.

אלא שהיו כמה שמאלנים מכובדים ונכבדים שעכבר מקלדתם הגיע לעמוד הפייסבוק של "שירת הימין" ומיד חשכו עיניהם. לנגד עיניהם נעלמה הפארודיה המשעשעת, אם כי לא מקורית כאמור, ומעשה שטן שכזה, לתדהמתם ולתומם, חשבו שנחתו באתר של משוררים אותנטיים מהימין. כלומר, אנשי הימין הבזויים, סברו השמאלנים המכובדים, הקימו לעצמם אתר של משוררים ופזמנואים ואלו הם שיריו. לא חוש הומור, לא פארודיה ודאי שלא טוקבקים שרוטים אלא אתר פיוטים של משוררים ימניים נאלחים. ובזה אחר זה הפציעו הסטטוסים הכבדים והרציניים על מותה של הדמוקרטיה, קריסתה של המדינה, ביבי-נאצי, והרבה "יהודונאצי", וכל המלל הדכאני של שמאלנים מכובדים חסרי חוש הומור. בואו ניתן כמה דוגמאות:

הזמר אפרים שמיר לוקח ללב את הגיגיו של הטוקבקיסט:פרופ' עמירם גולדבלום ממייסדי "שלום עכשיו" לא קולט שמדובר בדף פארודי ששמאלנים צוחקים בו על אנשים שיש להם הפרעות קשב וריכוז. הוא רואה את תמונת העל בעמוד ומתפייט כהרגלו על הימין. "הימין במיטב מילותיו ושירת חייו". גולדבלום חי בסרט ויוצא לו יהודו נאצים. 


הבלוגר השמאלני יוסי גורביץ קולט שהפרופ' המכובד קצת נסחף והוא מנסה ליישר אותו: גולדבלום - חי בסרט - עדיין סבור שיש לתת לטוקבק הבלטה. אחרי הכול, זהו טוקבק!


כך קרה גם לפרופ' רחל אליאור המכובדת:


לבנת בן חמו מגלגל"צ מנסה להסביר לפרופ' אליאור, המומחית לקבלה, שאין משוררים ולא פזמונאים רק טוקבקיסטים שלא לקחו ריטלין אבל הפרופ' מתעקשת לקבוע שמדובר באותנטיות ימנית צרופה.


צור ארליך היקר ממקור ראשון ניסה להושיט כתף לבן חמו בתקווה לייצר שינוי אצל הפרופ':התגובה האחרונה של צור ארליך, שאגב כדאי לקרוא את שיריו במקור ראשון, אפרופו שירת הימין, די מסכם את כל הסיפור בתגובתו האחרונה.

מה למדנו מכל זה ילדים חמודים? אל תתרגשו מהטובקים בימין  וגם לא מהטוקבקיסטים מהשמאל. לשני הצדדים יש נטייה, לפעמים, לאבד את חוש ההומור.

18 תגובות:

 1. בסופו של דבר, מנוקד או לא, מעוצב או לא, מדובר בסטטוס מחריד שנכתב במציאות, בפועל, היכן שהוא בפייסבוק.
  אני בהחלט מצליחה להבין מדוע אנשים נחרדו.

  השבמחק
 2. אני חושב שניבה לניר עקפה את כולם לפני חודשיים (כולל התגובה לעין השביעית - אל תחמיצו):
  http://www.the7eye.org.il/96851

  השבמחק
 3. יש גיל שבו פשוט לא מבינים את הדינמיקה הלא רצינית של הפייסבוק. זה משר האוצר שלנו צפונה כזה

  השבמחק
 4. הפוסט הלא חשוב הזה מתעלם באלגנטיות מהעובדה שעל כל שמאלן מתנשא ברשת יש שבעים טוקבקים ימניים שקוראים במפורש לפגיעה פיזית בשמאלנים. אתה פוטר אותם ב"לא לקחו ריטלין", אבל כך נראה הימין, עם או בלי ניקוד.

  השבמחק
 5. בדיוק, הימין הוא טוקבק. השמאל הוא שירה צרופה. די כבר עם ההתנשאות שלכם.

  השבמחק
 6. מר פרידמן היקר, איננו מכירים ואינני נמנית עם קוראיך, אבל חבר הפנה אותי לבלוג שלך שהזכרת בו את דבריי, ואני מבקשת שתרשה לי לתקן את דבריך ולדייק בדבריי. מבחינתי אין שום "פארודיה משעשעת" כדבריך לעיל בטקסט המביש אותו ציטטתי שכתב אשר איקו, החתום עליו , בין אם זה שם עט ובין אם זה שם אמתי, מחבר המבקש ביום השואה לשלוח שמאלנים לטרבלינקה ולהפוך אותם לסבונים- שהובא באתר שירת הימין - אין כאן גם שום סאטירה משום ששום דבר הדן בשליחת השמאלנים או כל יהודי אחר לטרבלינקה ביום השואה, איננו פארודיה או סאטירה. משפטים לא אנושיים אלה הם צירוף של אכזריות, טיפשות, רשעות ומעשה נבלה. התייחסתי רק לחמש השורות של הטקסט הכתוב, לא התייחסתי לאתר או לעורכיו או למשתתפיו, ולא חקרתי את מניעיהם ואת האג'נדה בשמה הם פועלים. התייחסתי רק לחמש השורות המזוויעות, לא יותר ולא פחות. מסגור הדברים וקישוטם ומיקומם לא מעלה ולא מוריד בעיניי כהוא זה, רק תוכנם הדהים אותי. להזכירך האינטרנט איננו זירה משפטית או מחקרית, לפחות לא בעיני, ראיתי את השיר ביום השואה שבו אני אבלה על קרוביי שנרצחו בין ששת המיליונים, הזדעזעתי, לא כתבתי שום דבר מלבד הפניית הקוראים הנמנים עם חוג חבריי למקום ממנו הבאתי את הציטוט, כך אני עושה תמיד בכל הקשר כשאני מצטטת דבר שלא אני כתבתי, אני מדייקת בציון מראה המקום ממנו לקוחים הדברים. לכל הדברים האחרים שאתה מייחס לי אין שחר.

  השבמחק
  תשובות
  1. יותר שקרנית או יותר טיפשה?

   מחק
  2. גב' אליאור, בן אדם שכותב כי "זה דף אותנטי הוא איננו סטירי כלל" חייב לקרוא דחוף את שלונסקי ואלתרמן כדי לעמוד על ההבדל בין שירה אמיתית למה שנחשב היום בארץ לשירה. הבעיה שלך ושל אנשים כמוך היא בכך שמאז נתן זך ושות' הורגלתם באמת ובתמים להחשיב כל טקסט מנוקד ומסודר לפי שורות לטקסט פואטי.

   מחק
  3. גם אני מדייק בציון מראה המקום גב' אליאור (פוזה פלצנית של פרופסורים). איך מסתדר "לא התייחסתי לאתר או לכותביו" עם "זה דף אותנטי שיש לו קרוב ל4000 חברים" המצוטט לעיל? אנחנו אולי לא פרופסורים אבל בטח לא מטומטמים.

   מחק
  4. והאם הסרטון האיום שצולם ביד ושם בפרובוקטיביות ובזילזול לא כאב לך ביום שאת ואני אבלות על קורבנות השואה?
   https://www.youtube.com/watch?v=flfUvPyLVZI
   פרות קדושות משוספות בשני צידי המתרס, אני מבקרת את שניהם. אבל את כמובן תצאי רק נגד השוחטים הימניים. כי כשזה קורה בצד שמאל זה "חופש הביטוי".

   מחק
 7. עם כל הכבוד פרופ' אליאור את כותבת במפורש שמדובר באתר אותנטי של אנשי ימין שהקימו אותו על מנת לרכז במקום אחד שיריהם המטורפים. התברר שמדובר באוסף של טוקבקים עלובים.

  מי מתייחס לטוקבקים? למה שפרופ' מכובדת תתייחס לקשקושים שמי יודע איזה אידיוט כתב????

  השבמחק
 8. לא הצלחת להוכיח את טענתך באמצעות הדוגמאות. מיותר לציין שכמות הדוגמאות להתנהגות בהמית ממחנה הימין היא אינסופית ולכן אנשי הימין בעיקר צריכים להתחיל לעשות חשבון נפש - איך הגעתם למצב כזה בו אתם מאיימים על כולם במיתות משונות? האם יגאל עמיר הינו המורה הרוחני שלכם?
  האם יגיע יום ובו האיוולת שלכם תהפוך לחרב פיפיות ותצא גם נגדכם?

  השבמחק
  תשובות
  1. עדיף לאיים במיתות משונות בטוקבקים מאשר לייבא לארץ את ערפאת ושות' ולגרום לכך שלמעלה מ-1000 יהודים ימותו מיתה משונה.

   מחק
 9. ועוד שיר, טרי טרי מהיום:
  לכרות את הרחם
  לאימהות מיצהר
  למען לא יוולדו עוד
  כלבים.
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/576/301.html

  אה, רגע, זה לא ימני. אופס.

  השבמחק
  תשובות
  1. כמובן שניתן לצרף את פיסת השירה הצרופה הבאה:
   http://4.bp.blogspot.com/-AoaS_8B5Muk/U1ZMh6uacxI/AAAAAAAAFho/NOOxBcTcDY4/s1600/10172836_730429756987286_8608690744139455302_n.jpg

   מחק
  2. וכמובן,
   אם באמנות עסקינן..
   http://mida.org.il/2014/04/28/%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%99%D7%A6%D7%90/

   מחק
 10. המשפט הראשון שלך, הזכיר לי את הסטטוס הבא של חגי גולן:


  - תפסיק להתנשאות עלי!
  - *להתנשא...
  :)

  השבמחק
 11. השמאלנות ממשיכה להתפתח, ממצב של ליקוי ועיוות נפשי הגיעה ל-סופניות מנטלית ללא מרפא.

  השבמחק