יום רביעי, 1 בינואר 2014

יש כמה שמאלנים שלא נרגעו עם השחרור הסיטוני של המחבלים הם מבקשים חנינה לעוד טרוריסט אחד; רון פונדק חושש מהיום שבו ארה"ב תיישר קו עם ישראל

אבו סיסי. בשמאל נלחמים לשחרורו

לא מספיק כל המחבלים ששוחררו. יש כאלו שרוצים לשחרר עוד אחד. ויש להם השראה מ.. ולדימיר ולדימירוביץ' פוטין!

מה הסיפור?
ובכן, דיראר אבו סיסי. מהנדס פלסטיני, מי שעמד בראש האקדמיה הצבאית של החמאס ונחשב למקורב של צמרת החמאס, עצור בידי ישראל מאז שנת 2011. הוגש נגדו כתב אישום על ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע רצח, עיסוק בטרור וכל מה שנלווה לעיסוק החביב של אבו סיסי. 

אבו סיסי נחטף על ידי ישראל באוקריאנה ומאז מוחזק בכלא הישראלי. במשפט התנצל אבו סיסי על משלח ידו בשנים האחרונות. "אני מצטער מאוד על השתייכותי לאחים המוסלמים ולתנועת חמאס, ועל פעילותי בפיתוח טווח הטילים וההשתתפות בהקמת אקדמיה צבאית בחמאס, ועל כל האינפורמציה שמסרתי לחמאס שביכולתה לאיים על ביטחון ישראל ואזרחיה" אמר אז במשפט. הוידוי שלו, מסתבר, ריגש לא מעט שמאלנים בארצנו.

והנה בימים טרופים אלו, עם כל שחרורי המרצחים קמים להם כמה אנשים נחמדים בשמאל ומבקשים את שחרורו של אבו סיסי. פוטין משחרר, הם אומרים, למה שאנחנו לא נשחרר את אבו סיסי?. הוא גם התנצל. מכתב שרץ ברשת ומיועד לנשיא המדינה, עליו חתומים אנשי שמאל, פרופסורים מלומדים ונחמדים מספר את הדבר הבא:

 לכבוד נשיא המדינה,
שמעון פרס 


לפני מספר ימים הכריז נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, שאינו ידוע כמופת של התנהגות דמוקרטית ונאורה, על חנינה המונית. בין היתר יצא לחופשי איש העסקים מיכאיל חודורקובסקי, יריבו המושבע של פוטין, שהוחזק בכלא במשך עשר שנים. גם אצלנו ישנו אסיר הראוי להתחשבות דומה: דיראר אבו סיסי המוחזק זה תקופה ארוכה בכלא הישראלי. הרבה לפני מעצרו ומאסרו בישראל דיראר אבו סיסי חדל מן הפעילויות עליהן נשפט, עזב את רצועת עזה שם עבר כמנהל תחנת כוחועבר לגור באוקראינההוא התכווןלפתוח שם בחיים חדשים ולא רצה להשתתף עוד במאבק מזויין נגד ישראל. לא היתה כל סיבה והצדקה לנהל מבצע חשאי מסובך כדי ללכוד אותו באוקראינה ולהביא אותו לכלא הישראלי.


בימים אלה משחררת מדינת ישראל אסירים רבים שנדונו באשמות חמורות של רצח, ואילו דיראר אבו סיסי שנגדו מעולם לא הועלו האשמות או חשדות המתקרבות לדרגת החומרה הזאת ממשיך להינמק בתא כלא מבודד. אנו החתומים מטה מבקשים ממך לנהוג בהתחשבות ב דיראר אבו סיסי ולהעניק לו חנינה.

כמה מרגש. מי היה מאמין שפוטין יהווה מקור השראה לטובי שמאלנינו. על המכתב חתומים החבר'ה הקבועים: פרופ' מיכה לשם מחיפה, אדם קלר מגוש שלום, פרופ' דליה גולומוב ממחסום ווטש, שמעון בלס הסופר, הגיסה של שרה נתניהו עפרה בן ארצי, אמיר אוריין, עמוס גבירץ, פרופ' עפרה גולדשטיין-גדעוני, ואחרים.

רון פונדק יקירנו חושש מהרגע שארה"ב תיישר קו עם ישראל
מכתב של אדריכל השלום המיועד לארגוני השלום הגיע לתיבתי. פונדק מבקש מעמיתיו להכין את עצמם ליום פקודה. "הסימנים מראים שבזמן הקרוב אנו עשויים (או עלולים) לראות הצעת גישור אמריקאית
מונחת בפני שתי ההנהגות. ברור לכולנו שאם ההצעה תראה לנו חיובית ותורמת למהלך של שלום, נתמוך בה בכל ליבנו. אם ההצעה לא תראה לנו נצטרך להחליט מה עמדתנו ואיך נפעל. לאור הדחיפות והסיכוי שתוך זמן קצר נצטרך להגיב, ובהנחה שנהיה בעד, אנחנו מתארגנים עתה לפעולה בשטח".

 אך שוד ושבר פונדק מזהיר מתקלה שיכולה לפול על ראשי ארגוני השלום. פונדק משתף את חששו מהרגע שבו יתכן שארה"ב תראה עין בעין עם ישראל. "אני מוכרח להודות שיש לי חשש - שכבר הוכיח עצמו בעבר - שברגע האמת יש לצוות האמריקאי נטיה מוגזמת לטובת עמדתה של ממשלת ישראל באשר היא, ושאנו עלולים למצוא עצמנו מול דילמה. בכל מקרה נכין עצמנו לתמוך, וברגע האמת נבחן את ההצעה ונחליט אד הוק". 

אכן דילמה קשה מאוד.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה