יום חמישי, 7 בנובמבר 2013

אלג'זירה מלכלך על השב"כ והישראלים רצים להתראיין / איך מתמודדים בקהילות יהודיות בחו"ל עם רבנים ומחנכים שמטרידים מינית / כל הדוסים בפתח תקווה זגזגנים / פולסא דנורא תוצרת ניו יורק / האם קק"ל מפחדים מהשמאל הרדיקלי / מחסום ווטש מתברגנים

1. אלג'זירה נכנסים בשב"כ - למה מרואיינים ישראלים רצים להתראיין?
הערוץ הקטארי הכין לאחרונה סרט תיעודי על שירות הביטחון הכללי של ישראל. כצפוי הסרט קוטל את הישראלים ומציג את השב"כ כארגון טרור המשתמש בשיטות זדוניות להרוס את חייהם של הפלסטינים וערביי ישראל. מה שמעניין הוא שבסרט הזה מככבת סוללה של ישראלים מחברי כנסת דרך עורכי דין ופעילי ארגוני שמאל ואפילו איש שב"כ לשעבר הסכים להתראיין. ברשימה מככבים אנשים כמו דן מרידור, ח"כ זהבה גלאון, יוסי ביילין, אלכס ליבק סיפר על פרשת קו 300, עו"ד אביגדור פלדמן התפייט, ד"ר ישי מנוחין מהוועד הציבורי נגד עינויים התמרמר. 

ייאמר לזכותו של הערוץ, שבעבר השווה מנהיגים ישראליים לנאצים, כי הוא נתן במה יחסית רחבה לדוברים הישראלים ובכל זאת, הדוברים הביקורתיים בתחקיר האלג'זירי היו בולטים הרבה יותר. קצת קשה להקשיב לאיש השב"כ לשעבר, ברק בן צור, כאשר עו"ד שירין עיסוואי תושבת מזרח ירושלים שנחקרה על ידי השב"כ טוענת כי אנשי הארגון רצו לאנוס אותה ואחר כך קצין ישראלי איים עליה שגם הכלב שלו יבצע בה את זממו. אגב, אלג'זירה שכחו לספר שעו"ד עיסוואי הייתה המתווכת והבלדרית של ארגוני החמאס והג'יהאד. דרכה עברו מיליוני דולרים לרוצחי החמאס והג'יהאד. בזכות מעצרה נעצרה חוליה של מבריחי כספים לאסירי החמאס והג'יהאד ביניהם שני אחיה של עיסוואי. עוד אגב, אחיה סאמר עיסוואי ששבת רעב שוחרר בהחלטת נתניהו. אח אחר שוחרר בעסקת שליט.

"אנשי השב"כ איימו לאנוס אותי"
ואחרי זה הגיע הסיפור עם הכלב:

אלג'זירה מדגימים איך בשב"כ איימו על עו"ד עיסוואי
 שאלתי את איש השב"כ לשעבר, ברק בן צור, על המוטיבציה להתראיין לרשת שמדינת ישראל מחרימה. "אנחנו צריכים להיות על המגרש ולהציג את העמדה שלנו בלי פחד למרות שאנחנו יודעים שהם לא משחקים הוגן והם תמיד ינסו לתמרן את העמדות שלנו. עם זאת בטווח הארוך זה הופך אותנו לצד לגיטימי בסיפור ואנחנו צריכים להמשיך בכך ולקוות להשיג השגים קטנים כל פעם". אגב, בתחקיר של הערוץ עם ה-50 מיליון צופים אפשר היה לראות את כוכב הסרט "בית לחם" שאדי מרעי, ששיחק את המשת"פ הצעיר "סנפור". גם כאן הוא שיחק דמות שחוטפת כאפות מאנשי שב"כ.

2. איך הקהילה היהודית בארה"ב מתמודדת עם הטרדות מיניות?
קודם כל הם מדברים על זה. ארגון יהודי שהוקם על ידי נפגעים בארה"ב מנסה להילחם בתופעת ההשתקה בתוך הקהילה. מייסד הארגון בעצמו חווה אונס על ידי דמות רבנית. השיטות של הארגון מעוררות פולמוס בקרב הקהילות היהודיות בחו"ל משום שהם נוהגים לפרסם עמוד קלון של דמויות מחנכות ורבניות שהורשעו בפשיעות מיניות. הנה סרטון מתוך כנס שהתקיים על ידי מייסדי הארגון לאחרונה. אולי לאור הפוסט הקודם כדאי שגם הרבנות הראשית תעיף מבט בסרטון.


                 

3. הדוסלך של פתח תקווה מעבירים שיעור מדהים בזגזגנות

אחרי שהשמיץ אותו חבר אליו. גרינברג הסרוג מזגזג (צילום: י"פ)

הדוסים של פתח תקווה מזגזגים כאילו אין מחר. כידוע, ראש העיר החדש של אם המושבות הוא איציק ברוורמן שניצח בסיבוב השני את אורי אהד. הציונות הדתית כמו גם המגזר החרדי בגדו באהד ותמכו ביריבו. לפני הבחירות היו בטוחים המפדלניקים כי אהד לוקח בהליכה. הם דאגו להביע את תמיכתם בכל מקום ואתר ולהצטלם עם אהד מחובקים ומחויכים. ברגע שהבינו שיש סיבוב שני, עשו כמה סקרים וראו לאן הרוח נושבת מיהרו להעביר את התמיכה לברוורמן. זה נראה לא טוב. מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך שיגר מכתב לפעילים המזגזגים והסביר להם שזה לא מכובד. אם תמכתם באהד תלכו עד הסוף אל תזגזגו.

הדוסים של פתח תקווה לפני הבגידה באהד

הבית היהודי לא היו היחידים שעברו צד בלי להתבלבל. רמי "בא לעבוד" גרינברג, מועמד חובש הכיפה הסרוגה שהתמודד לראשות העיר השאיר טעם רע במיוחד כאשר בתום הבחירות הודיע על תמיכתו באהד. לפני הבחירות דאג גרינברג ללכלך על ראש העיר המודח ובתום הסיבוב הראשון עדכן את כולם שהעיקר שאורי אהד הפסיד בסיבוב הראשון. והנה לא חלפו ימים בודדים וגרינברג מככב בקמפיין של אהד. תומך ומעודד. האם הובטח לו סגנות? בתור אחד שקודם על ידי עיתונים דתיים זה היה מגוחך במיוחד לראות את הפליק פלאק של גרינברג. שורה תחתונה: הדוסלך של פתח תקווה יעדיפו לשכוח את הבחירות האחרונות.


הזיגזוג התחיל עוד בקמפיין - גרינברג והכיפה העולה ויורדת

4. הקאמבק של פולסא דנורא היישר מניו יורק
פעיל מארגון זוכרות זכה לקבל מכתב פולסא דנורא אותנטי במיוחד היישר מניו יורק על ידי "המטה הגדול לפולסא דנורא". כותבי הלחש, ככל הנראה שני יהודים משועממים מניו יורק, מתיימרים להכריז כי זוהי הקללה שהרגה את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. על "פגיעה בציונות", מכריזים המלחששים, הם מטילים קללה על פעילי ארגון זוכרות הכוללת: מחלות פתאומיות, תאונות דרכים, פציעות מסתוריות, נפילות חופשיות מבניינים גבוהים ושאר מרעין בישין. הרקע לרקיחת הלחש בחש הוא כנס שיבת הפליטים במוזיאון תל אביב.  

נפילות מבניינים ומחלות פתאומיות מכתב הפולסא דנורא שנשלח לפעילי זוכרות

5. האם קק"ל לא מעמידים שלטים במקומות היסטוריים מחשש שייאלצו להעמיד שלטים המנציחים כפרים פלסטיניים? 

אתר פארודי על קרן קיימת לישראל הוקם לאחרונה. זהות יוצר האתר לא ידועה אך האג'נדה ברורה למדי. הוא אנטי ציוני בהגדרה ופותח במסע צלב נגד קק"ל בטענה שהאחרונה מוחקת אתרים היסטורים של הפלסטינים כלומר, ערביי 48'. מדובר בדמות שבקיאה מאוד בסאגה של קק"ל עם פרשת השלטים המנציחים את הכפרים. נקודה מעניינת שהועלתה בבלוג, שמקימו קורא לעצמו "רפי שטנדל" כלומר פארודיה על אפי שטנצלר יו"ר קק"ל, היא שהאחרונה החליטה להפסיק להעמיד שלטים המציינים מקומות היסטוריים בארץ ישראל מחשש שייאלצו להעמיד שלטים המנציחים כפרים פלסטינים. לדברי הבלוגר האנונימי מאז המאבק של תליית השלטים קק"ל מעדיפה שלא להיכנס לעימות עם ארגוני השמאל הרדיקלי. התוצאה: אין שלטים חדשים מטעם קק"ל המנציחים את ההיסטוריה של ארץ ישראל ועם ישראל. כמובן שאבקש תגובה מקק"ל על העניין הזה לכשתגיע אפרסמה במלואה.


כמו חסמב"ה רק שמאלנים: מקימי אתר קק"ל החדש

6. נשות מחסום ווטש מתפשרות: להביא את המחסומים לישראלים עם קפה ועוגה. "במקום להגיע לגדה - הגדה מגיעה אליך". לאן נעלם הסכין בין השיניים?


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה