יום חמישי, 28 בנובמבר 2013

עו"ד איימן עודה מי שייכנס בקרוב לכנסת מעביר הרצאות לתלמידים בבתי ספר נגד גיוס לצה"ל ולשירות לאומי. והוא עושה זאת בעידוד עיריית נצרת. אפילו כתב דו"ח מיוחד לראש העיר

עו"ד עודה, בקרוב ח"כ, על מה הוא מדבר בבתי הספר?
איימן עודה, בקרוב חבר כנסת, חשף כיצד נכנס לבתי ספר במגזר הערבי על מנת להטיף נגד צה"ל והשירות הלאומי וכל זאת בעידוד עיריית נצרת. מנכ"ל השירות האזרחי לאומי: "מסיתים נגד השירות"

עו"ד איימן עודה הוא מזכ"ל חד"ש ועל פי הסכם הרוטציה שיש בין חברי הכנסת של מפלגת השמאל הוא אמור לשמש כחבר כנסת כבר בקדנציה הנוכחית. לאחרונה חשף עו"ד עודה כיצד נכנס בעידוד עיריית נצרת וראש העיר לבתי הספר בנצרת לשכנע נערים ונערות שלא להתגייס לצה"ל או לשירות לאומי.

הרקע למאמר גלוי הלב שפורסם בעמוד הפייסבוק של הפוליטיקאי הוא ההפסד של מפלגת חד"ש וראש העיר הוותיק מטעמה ראמזי ג'ראייסי בכמה קולות בודדים לטוען לכתר עלי סאלם בעיר הערבית הגדולה נצרת. הרוחות געשו כאשר אנשי חד"ש טענו כי ניצחונו של סאלם אינו חוקי משום שלא ספרו את קולותיהם של חיילי צה"ל תושבי נצרת.

ישנם 30 חיילים בנצרת, טען ראמז ג'ראייסי, והם יכולים להטות את הכף. הויכוח הגיע לבית המשפט ובסופו של דבר נקבע כי ראש העירייה הוותיק הפסיד אך העובדה שג'ראייסי המודח נזכר בקולות החיילים עוררה סערה במגזר. הסיבה לכך היא שג'ראייסי נחשב לראש עיר שהתנכל לקבוצות בעיר המעודדותגיוס לצבא ולשירות לאומי. הוא ומפלגתו השתתפו בכנסים בנצרת נגד גיוס לצבא ושירות לאומי. 

ג'ראייסי היה זה שנלחם שלא להקצות מגרשים לטובת יוצאי כוחות הביטחון מעירו והיה עוין את הגורמים בנצרת הפועלים לשלב צעירים ערבים בצה"ל או בשירות לאומי. ג'ראייסי ואנשי חד"ש ש"נלחמו" על קולות החיילים הואשמו בצביעות ובבגידה במאבק נגד צה"ל.

בעקבות הביקורת שהוטחה באנשי חד"ש פרסם עו"ד איימן עודה מאמר המסביר מדוע לא בגדו ראש העיר ואנשיו. עודה כתב מספר טיעונים על כך שאין שום צביעות ליהנות מקולות החיילים בנצרת ואף היו תקופות שהוא ומפלגתו זכו בכתר על ראשות העיר בזכות קולות החיילים ומעולם לא התנצלו על כך. בין היתר סיפר עודה בגילוי לב כיצד עיריית נצרת וראש העיר עודדו אותו להיכנס לבתי ספר ולהטיף נגד הגיוס והשירות הלאומי"כחלק מעמידתי בראש ועדה נגד 'השירות הלאומי'", כתב מי שעתיד להיות חבר כנסת בקרוב, "עיריית נצרת פתחה בפניי את שערי בתי הספר התיכונים כדי להפיץ את המשנה נגד הגיוס והשירות הלאומי. נכנסתי לכל כיתה וכל בית-ספר. לקח לי שבוע שלם, והגשתי דו"ח לראש העיר שפתח בפניי את בתי הספר, אחד אחרי השני". (זה המקום להודות לתום ניסני ידידי על הסיוע בתרגום).

בנוסף לכך הוא מציין את הסיוע שהעניקו לקבוצה דרוזית המתנגדת לגיוס וכיצד פעלו נגד "פורום גיוס העדה הנוצרית" הפועלים לשלב צעירים בצבא ושירות לאומי. כך שאי אפשר להאשים אותנו בצביעות, קבע עו"ד עודה.

שר שלום ג'רבי עם בנות שירות לאומי מהמגזר הערבי. איפה משרד החינוך?
העובדה שפוליטיקאי זוכה לכניסה חופשית לבתי ספר בעידוד העירייה על מנת להטיף נגד צה"ל והשירות לאומי מעוררת תרעומת בקרב אנשי השירות הלאומי. שר-שלום ג׳רבי, מנכ״ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי אמר לשביעי כי יש למנוע מגורמים עוינים להיכנס לשטחי בתי ספר. "עלינו להוקיר את המתנדבים שבוחרים לתרום לקהילתם, לחברה ולמדינה ולכל הפחות למנוע מגורמים עוינים את האפשרות להיכנס לבתי הספר ולהסית נגד השירות האזרחי – לאומי. פניתי כבר בעבר לשר החינוך שיפעיל את סמכותו וכובד משקלו בנושא, על מנת שיאסור על גורמים אלה את הכניסה לתוך שטחי בתי הספר".

עמית ברק מראשי תנועת אם תרצו שמלווים את חברי פורום העדה הנוצרית מסר כי  "עצם העובדה שמזכ"ל חד"ש, עו"ד עודה, מתפאר בקמפיין המאבק נגד הגיוס לשירות לאומי שלו בשיתוף עיריית נצרת מוכיחה שוב את שידענו תמיד. גורמים פוליטיים אנטי-ציוניים פועלים נגד עקרונות היסוד של מדינת ישראל ושמים כל חוק וכל תקנה ללעג ולקלס. וכל זאת במימון משלם המסים הישראלי.

"העובדה שאדם המטיף נגד הגיוס עבר את שערי בית הספר באישור, מצביעה על אוזלת היד של הרשויות ובמקרה הזה של משרד החינוך . אלו אינם נותנים את דעתם לתופעה המסכנת את החברה הישראלית והופכת החוק להמלצה ולהלצה. הפעילות הבלתי חוקית נגד הגיוס בתוך בתי הספר בנצרת מצטרפת לחומרים הנלמדים במערכת החינוך ושוללים, בין היתר, את קיומו של עם יהודי בארץ ישראל. זאת, מתוך מטרה לנתק כל קשר בין העם היהודי לבין ארץ ישראל ולהציג את מדינת ישראל כיישות שאינה לגיטימית.

"מאז הקמת הממשלה הנוכחית פנינו מספר פעמים יחד עם פורום גיוס העדה הנוצרית לשר החינוך שי פירון בבקשה להיפגש איתו ולהציג בפניו את פעילות הפורום הנאבק למען העדה ולמען הגיוס. אנו רוצים לפעול יחדיו עם משרד החינוך לעידוד הגיוס בבתי הספר בנצרת ובמגזר הערבי בכלל.

"שר החינוך ממשיך להתעלם ולפעול בניגוד לעיקרון השוויון בנטל שמוצג כאחד מדגלי מפלגתו. זאת, למרות שהובאו בפניו חומרים המצביעים על מקרים דומים לאלו המוצגים בכתבה בהם הופעלו לחצים נגד תלמידים בבתי ספר במגזר הערבי הבאים ממשפחות בהן משרתים בצה"ל ובשירות לאומי. לחצים שלעתים מובילים לאיומים ולאלימות", אומר עמית ברק.

פניתי לעו"ד איימן עודה לקבלת תגובה. עוד לא שמעתי ממנו. כנ"ל ממשרד החינוך שאין להם מושג קלוש מה קורה בבתי הספר במגזר הערבי.

הסיפור יפורסם במגזין שביעי בשבת הקרובה6 תגובות:

 1. מחבלים ואנשים עויני המדינה הופכים להיות ח"כים בכנסת ישראל. אני מקווה שהמפלגות היהודיות ילמדו וישכילו איך לעודד מגמה הפוכה ואיך לשלב בכנסת ישראל קצינים נוצרים שנאבקים בעד המדינה ומעודדים לגיוס שיכולים לתרום שבעתיים למדינה להדוף הצידה אנשים כמו איימן עודה ודוגמתו. שאדי חלול, פורום גיוס העדה הנוצרית

  השבמחק
 2. לבקש מערבי פלסטיני להיות ציוני ! זו בדיחה. זה כמו להכריח חילוני להאמין בחוקי שאריעה (לא שזה טוב!) אבל לצורך הדוגמה. זה לא עובד. הרי ציונות זה האנטי לכל דבר שאינו מזוהה איתה! ובין השאר יהודים וערבים כאחד.
  כשמדינת ישראל ה "דמוח'-רטית" תשנה את ההמנון ותחליף כבר את המילים הגזעניות שמתעלמות מ 20% מהתושבים, תכיר בטבח והגירוש של אזרחים ילידי הארץ, תחזיר ל20% מהאזרחים את 17% של אדמה שלקחה מהם. תפסיק את גירוש הבדואים בנגב שמזכיר את האפרטהייד בדרום אפריקה, אז אפשר לדבר על זכויות וחובות. עד אז, הנטל האמיתי הוא דווקא על המיעוט (אפליה בוטה בתקציבים לכפרים ולערים הערביות - כולל חינוך/בריאות ומה לא) . ואם כבר אז הסיבה לנטל זה החרידים בהמוניהם שחיים על גבי המדינה, וסכומי עתק המושקעים בהתנחלויות ובכיבוש. זאת האמת , ויש מספרים שמוכיחים זאת.
  המדינה יותר מדי גזענית מכדי שתהיה לה לגיטימציה בכלל לבקש שירות לאומי או צבאי.
  ישי אתה חייב להבין שהערבים (מוסלמים ונוצרים) הם לא עוד מיעוט, הם בעלי מורשת ותרבות של שלפי שנים פה. וזה לא שולל את העובדה שגם יהודים חיו פה לפני הרבה זמן, (וזה לא אותם יהודים שגרים בארץ כעת) . הציונות היא תולדה של שימוש בדת כדי להצדיק מטרה מסויומת. ציונות אף פעם לא תהיה בעד מיעוט ערבי בארץ ישראל, הציונות נוגדת את העקרון של קיום עם אחר בישראל. אל תצפה מהערבים לקבל את זה בסבבה - הנטל הוא עליהם.

  השבמחק
  תשובות
  1. אין שום מדינה שצריכה מחבלים ואויבים מבפנים. שנית אל תדבר בשם הנוצרים כי רואים מה הוא גורלם במדינות ערב שלך. היהודים הם לפניך כאן והנוצרים הם המשכיות ושניהם חיו ביחד על האדמה הזו. חוץ מזה אם המצב היה הפוך והערבים היו שולטים אז הנוצרים והיהודים היו נטבחים ונזרקים החוצה לפי האג'נדה הערבית = איסלמית שלך. לכן בבקשה אל תטיף לנו מוסר על הציונות ודרכה. היא עדיין יותר טובה מאשר השריעה והערביות הגזענית שלך שלא מקבלת שום קיום של עם או קבוצה אתנית אחרת בצורה גזענית. אני מקווה שכל מדינות ערב ישנו הגדרת מדינתם כערבית כי שם חיים נוצרים , צרקסים, דרוזים, ארמנים , ארמים, כורדים, יזידים, תורכמאנים ואחרים והמדינות האלה מתעלמות מהם וכך יהיה המצב בפלסטין שלכם אם חס וחלילה תקום ומקווה שלא תקום בחיים בגל הגזענות הערבית שלכם. לפני שתטיף לנו מוסר ותדבר על ציונות תדבר על עוולות שלך. אצלנו ישוע המשיח אמר:" לפני שתסתכל על טעות של אחרים תסתכל על הקוץ שבעיניים שלך". אין שום תועלת מוויכוח עם ערבים כי הם גזענים ולא מקבלים ולא יקבלו עמים אחרים בתוכם רק אם הם יקבלו שליטת הערבים עליהם. הם הרסו את לבנון הנוצרית והמרונית בגלל דבר פשוט זה וינסו לעשות אותו דבר לישראל. שאדי חלול

   מחק
  2. אף אחד לא מבקש מערבי להיות ציוני ,כל מדינה בעולם מכילה מיעוטים והמיעוטים הללו ,רוצים או לא רוצים שומרים נאמנות כלפי המדינה בה הם מתגוררים , ישראל היא המדינה היחיד בעולם בה המיעוט רואה זאת לגיטימי להתמרד נגדה ולהשמידה וזה עובר פה בשתיקה , אם היית מנסה אותו דבר בארה"ב היו מכניסים אותך וחבריך מזמן לכלא להנמק שם , הזכויות שערבים זוכים להם הן מוגזמות מהקלות ומלגות לאוניברסיטאות המובילות בארץ , עד לחוסר גביית מיסים בכפרים ערביים , בנייה לא חוקית שזוכה להתעלמות מרשויות החוק ,השתלטות לא חוקית על קרקעות , זכאות למחבלים מוכרים לכספי ביטוח לאומי ועוד מתנות מטורפות לאנשים שמנסים להשמיד את המדינה הזו , לדעתי אתה צודק שיש פה משהו לא בסדר במדינה הזאת: העודף זכויות שאתם זוכים והחיים הקלים מבלי לשרת בצה"ל תוך כדי גיבוי מלא מהתקשורת השמאלנית המעוותת. אם היית חי במדינה ערבית איסלאמית מזמן היו תולים אותך על עץ בכיכר העיר (כמו למשל מה שהחמאס עושה) בגלל שאתה חי במדינה שנותנת לך לעשות מה שאתה רוצה , אתה יוצא להשמידה מבלי לפחד מהטיפשים האלה שממשיכים לתת לך מתנות בזמן שאתה תוקע סכין בגבם, הצביעות של המיעוט הערבי כבר ידועה לכולם אבל אני מסכים איתך שמשהו מעוות במדינה הזו וצריך ליישר אותה ואתכם ביחד.

   מחק
 3. בטרם החלטנו לבקש את שירותיו של עורך דין ליקויי בנייה, עלינו להביא בחשבון כי אנו עלולים להתחיל הליכים משפטיים שעלולים לארוך זמן רב ולצרוך משאבים כספיים לא מעטים. לכן , מומלץ לפנות לעורך דין רק לאחר שאנו בטוחים כי מיצינו את כל הדרכים האלטרנטיביות ולא נותרה ברירה אחרת, מלבד להיעזר בשירותיו של עורך דין ליקויי בניה. ניתן לפנות לעורך הדין בכל שלב משלבי הרכישה או הקבלה של הדירה. שלב הפניה לעורך הדין תלוי במהות הבעיה שאליה נקלענו.
  עורך דין ליקויי בניה

  השבמחק
 4. מוחמד ליפשיץ18 בינואר 2015 בשעה 4:00

  "העובדה שאדם המטיף נגד הגיוס עבר את שערי בית הספר באישור, מצביעה על אוזלת היד של הרשויות ובמקרה הזה של משרד החינוך"
  אני מנחש שלכותב אין בעיה ש"אדם המטיף נגד הגיוס" יכנס לבית ספר, כל עוד הוא יהודי חובש כיפה...

  השבמחק