יום שישי, 22 בנובמבר 2013

רני רהב: נכבה?! למה מה קרה?!?

מכסח נכבאיסטים. לארוחת בוקר (רהב)

אתם יודעים שרני רהב מאוד עסוק בימים אלו. פרשת הזמר והקטינות וכל גועל הנפש המרוכז מעסיק את היחצן של המדינה ורבים אחרים בביצת היחצנות והתקשורת. ולמרות זאת, תתפלאו, רני רהב מוצא את הזמן להילחם למען התנועה הציונית לתפארת מדינת ישראל.

כידוע רני רהב עוסק לא מעט בערכים. כמעט כל תוכנית הוא מדבר על גיוס לצבא כמו היה אלעזר שטרן עם דו"ח המשתמטים ביד. כמו עיברי טוב הוא דורש לזמרר בעברית מהמזמרירים המשתתפים בתוכנית הקריוקי שבה הוא משתתף. והנה עכשיו מתברר שרני רהב נלחם גם נגד הנכבה.

שזה מעניין. כלומר, זה ידוע שהבחור "אולטרא זאיוניסט" לעילא ולעילא אבל זה שהוא מנוי על יחידת מכסחי הנכבאיסטים לא היה ידוע בכלל. אבל מסתבר שרני רהב הוא לוחם לא קטן בנרטיב הנכביזציה שקנה לו אחיזה בספירה התרבותית במרחב הציבורי. ומעשה שהיה כך היה:

שבוע הבא יתקיים פסטיבל סרטי נכבה מטעם עמותת זוכרות. עשרות סרטים בינלאומיים שיעסקו בנכבה ישודרו בסינימטק תל אביב. הפסטיבל מתקיים סביב יום הכ"ט בנובמבר בו הוחלט על ידי האו"ם על תוכנית החלוקה. מטרת הפסטיבל כהגדרת המארגנים היא "לאתגר את תפיסת החלוקה הזו בדרכים יצירתיות, ולהציע חלופות לקיום אזרחי צודק ושוויוני של כל תושבי הארץ ופליטיה."

ועמותת זוכרות יודעת לעצבן לא מעט אנשים בפעולותיה ומטרותיה. אם כי לעניות דעתי העובדה שאנשי הארגון שמים את הדגש על 48' ולא על 67' היא תפיסה אמיתית שראויה באמת לאתגר את השיח הישראלי על שורשי הסכסוך. אנשי זוכרות צודקים בכך ששורש הסכסוך מתחיל בראשית הציונות ובעיקר משנת 48' ולא כמו שמכרו לציבור (כמו שעשו המפאיניקים בהסכמי אוסלו וכיוצא בזה) שהמאבק החל ב-67' עם פריחת הזמבישים ביהודה ושומרון. אבל זה לא הסיפור שלנו כרגע אלא העובדה שרני רהב כעס על סינימטק תל אביב שנתנו ביטוי לעמותת זוכרות ולסרטי הנכבה שלהם.

נכבה?! שמכבה! לא בבית ספרנו
 כלומר, אנשי הסינימטק קיבלו לא מעט תגובות זועמות ומכתבים כעוסים על הפסטיבל הנכבאי. מסתבר שבין כותבי המכתבים נמצא היחצן של המדינה שכעס ומחה על סרטי הנכבה בתל אביב. תודו שזה מדהים. עם כל פרשת אייל גולן והקטינות, עם הפעילות שלו בתוכנית הקריוקי של ערוץ 2 הוא מוצא זמן לכתוב מכתב לסינימטק תל אביב ולשגר מחאה נגד הנכבאיסטים. מה אתם יודעים.

פניתי לרהב, מחכה בקוצר רוח לתגובתו. לכשתגיע אפרסם כמובן.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה