יום שני, 11 בנובמבר 2013

הם מחרימים גם ערבים / אין כניסה לפעיל השמאל דרור פיילר / החוג לתיאטרון באונ' ת"א יעלה הצגה על פולארד? / מדוע סיים יואל מרשק האקטיביסט והפרובוקטור את תפקידו?


1. ד"ר עומר ברגותי מחרים את המגזר הערבי
מיודענו ד"ר עומר ברגותי מייסד החרם האקדמי על ישראל אינו שקט ורגוע בימים אלו. מזימה זדונית של הציונים וסייעניהם להקים אוניברסיטה בנצרת מדירה שינה מעיניו. 

אוניברסיטת A&M שבטקסס תקים שלוחה של המוסד היוקרתי בעיר נצרת. מושל טקסס, ריק פרי, יחד עם ראשי אוניברסיטת טקסס מתכוונים להשקיע יותר מ-70 מיליון $ בבירת המגזר הערבי והקמפוס המדובר אמור לאכלס כ-5,000 סטודנטים מהסביבה. טקס הרמת הכוסית יחד עם נשיא המדינה שמעון פרס ושר החינוך הרב שי פירון התקיים לאחרונה עם הרבה ברכות ותקוות לקידום אוכלוסיית הסטודנטים.

אבל כמו כל דבר שמעלה חיוך בקרב קברינטי ישראל הרי שבהכרח זה יגרום לקשיים בעיכול לחובבי החרמות למיניהם. והנה קופץ לו ד"ר ברגותי וחבר מרעיו בהכרזה, בקשה ותחינה מהסטודנטים הערבים: החרם תחרימו את שלוחת טקסס. וזאת מפני שראשי המוסד היוקרתי הם נוצרים אוהבי ישראל. רחמנא לצלן. ועוד מהסוג הגרוע - האוונגליסטי, אלו שמרימים ידיים לשמיים ואומרים "הלוו איזראל ווי לאוב יו". כלומר המסוכנים.

לא משנה העובדה שלד"ר ברגותי כבר יש כמה תארים אקדמיים הודות לאוניברסיטאות ישראליות, הוא לא רוצה שסטודנטים ערבים ידרכו בקמפוס שבראשו עומדים אוהבי ישראל. הגיחוך מתעצם כאשר סטודנטים ערבים מאוניברסיטת טקסס החברים בארגון זכויות האדם מטיפים לערבים בישראל שלא יעזו ללמוד באוניברסיטת נצרת. 

"אנחנו חושבים שזהו פרויקט מאוד מסוכן עבור הסטודנטים הפלסטינים מנצרת", צקצק ד"ר ברגותי, "עוד מיזם קולניאליסטי של ישראל שמטרתו להשתלט על האדמות שלנו". אגב, ממה שאני מבין המיזם יוקם על אדמות הפטריארך אבל מה זה משנה, יש מיזם של אוהבי ישראל? מחבקי ציונים?  החרם תחרימם. 

וזה לא נגמר בכך, ד"ר ברגותי שנהנה ממוסדות ההשכלה הישראליים (ומעוד כל מיני דברים אותם הוא לא בוחר להחרים ומן הסתם גם לא לספר לחבריו) טוען כי אסור לשתף פעולה עם האקדמיה הישראלית ולא עם הקמפוס בנצרת משום ש"הגזענות מושרשת" עמוק במוסדותיה. את זה אומר מי שעשה דוקטורט באוניברסיטת תל אביב כאשר רק בימים אלה חשפו פעילי "אם תרצו" את פרשת הקליניקות המשפטיות וסיועם המשפטי למחבלים פלסטינים. אבל מה אנחנו מלינים על מר ברגותי האיש שבוחר להחרים את פעילי זוכרות בגלל כנס שקיימו במוזיאון ארץ ישראל. אם את היהודים הכי קרובים אליו בתפיסת העולם המוכנים להקריב את מדינתם עבור "מדינה אחת", כלומר מדינה פלסטינית עם מיעוט יהודי, מדוע נתפלא שלא אכפת לו מלדפוק את מגזרו שלו?

2. גדעון סער נועל את השער לדרור פיילר
דרור פיילר, איש השמאל הרדיקלי שירד מהארץ לטובת אזרחות בשבדיה והשתתף במשט של IHH ואף נפצע קלות מלוחמי השייטת, רוצה לחזור לארץ כדי לבקר את אמו הקומוניסטית המפורסמת פנינה פיילר מקיבוץ יד חנה (ממה שאני מבין היא חולה מאוד). נגד דרור פיילר יש צו הרחקה על פעילותו האנטי ישראלית וחבירתו לכנופית ההבריונים מטורקיה, עליהם הוא ידע לסנגר. שר הפנים גדעון סער זרק את בקשות הערעור של האזרח השבדי לפח. קבוצת אקדמאים ישראלים החליטו להתגייס למען פיילר ולבטל את צו ההרחקה.

אין כניסה. פיילר
3. לא תאמינו איזו הצגה מעלים הסטודנטים של ת"א
סטודנטים של אוניברסיטת תל אביב יוזמים הצגה למען... יהונתן פולארד! טוב זה כנראה לא יקרה.. מצטער, ההצגה שכן תעלה על ידי שחקני החוג לתיאטרון של האוניברסיטה התל אביבית היא "תקווה מרה" שמבוססת על ספרו של פרופ' דוד שולמן פעיל תעאיוש. ואם עדיין לא הבנתם אז הרי לכם ציטוט מההזמנה להצגה שקיבלתי במייל:


"להם הנשק, לנו- זה את זה וקצת תקווה באפלה - נולה צ'לטון ניגשת לטפל במסך האדישות וחוסר התקווה, שפשתה בחברה הישראלית נוכח הכיבוש."

ואידך זיל גמור.

4. מדוע הודח יואל מרשק?
יואל מרשק, איש אגף המשימות של התנועה הקיבוצית ובן אדם פעלתן וחובב תקשורת מושבע, סיים את תפקידו לאחר שמזכיר התנועה הקיבוצית החליט לומר לו להתראות.

מרשק והמיקרופון. משיכה עזה
לסיום התפקיד יש פן רשמי ופן לא רשמי. רשמית, אומרים הקיבוצניקים, מרשק סיים את הקדנציה שלו בתפקיד והגיע הזמן לפנות את המקום. באופן לא רשמי אומרים הקיבוצניקים נמאס למזכ"ל התנועה איתן ברושי מהאובססיה של מרשק לתקשורת אז הוא הפיל אותו. זה לא סוד שגם בקיבוצים סבורים שמרשק חולה על תקשורת כמו חתול הרואה שמנת אחרי צום יום כיפור.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה