יום שני, 14 באוקטובר 2013

מעריב וישראל היום סרבו לפרסם את המודעה של הרב טאו

בלית ברירה הלך לשוקן. הרב טאו (צילום: מיכאל יעקובסון)
ראש ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, פרסם מאמר, יותר נכון אנשיו, פרסמו מכתב חריף היוצא נגד מפלגת הבית היהודי וראשיה. המכתב התפרסם דווקא בעיתון 'הארץ' העיתון לאנשים חושבים שמרבים לא פעם לחבוט באנשי הר המור וודאי בציונות הדתית. המכתב כאמור מתפרסם על רקע הבחירות לרשויות המקומיות שם יש לא מעט מועמדים נטולי כיפה וחילונים מטעם המפלגה הציונית דתית המתמודדים בבחירות.

המכתב של הרב טאו שמתפרסם בצורת שאלה ותשובה תוקף את מועמדותו של אלי כהן המתמודד לראשות עיריית בית שמש מטעם הבית היהודי וגם יוצא באופן די חריג נגד התנהלות הבית היהודי. "האג'נדה של הבית היהודי היא חיסול כוחן של המפלגות הציוניות כדי לקעקע את הסטטוס קוו למען הפרדת הדת מהמדינה בכל התחומים ולפרק כל זיקה של מדינתנו אל התורה". מילים חריפות במיוחד ולא רגילות שיוצאות מבית המדרש של הר המור.

המודעה פורסמה בעיתון 'הארץ' ולא בכדי. לא שבהר המור מעוניינים לפרנס את שוקן וגדעון לוי אלא מסיבה אחרת. שאר העיתונים סרבו לפרסם את המודעה שהועברה אליהם למרות שבהר המור ביקשו לשלם אף יותר. מפרסמי המודעה פנו לעיתון "מעריב" ו"ישראל היום" שיפרסמו את הדברים אך הראשונים סרבו בתוקף. התירוץ הרשמי היה חשש מתביעה משפטית. אנשי הר המור ניסו לומר שהם עומדים מאחורי הדברים ואם תהיה תביעה היא תופנה אליהם ולא אל בעלי העיתון. גם ב'הארץ' חשבו כך ונהנו מהתשלום של אנשי הר המור ומבאזז תקשורתי שרץ ברשת.

2 comments:

 1. מה רוצה הרב טאו מאיתנו אנשי הבית היהודי
  הוא הצביע לאגודת ישראל שם הכל טוב נפלא הרבה אחדות והרבה מאוד קידוש השם
  אנחנו "בית של גויים" שיעזוב אותנו לדרכנו והוא שיקים מפלגה שמתאימה לדרכו

  השבמחק
 2. הוא באמת עוזב אתכם לנפשכם..
  וכדמוקרט גדול הוא מביע את דעתו למי להצביע בלי קשר לשם המפלגה או להרכב הסוציולוגי שלה, אלא לפי אמונותיו מה נכון וטוב.
  חופש הביטוי הוא מקודש.

  השבמחק