יום רביעי, 30 באוקטובר 2013

היורק על אלעזר: טעיתי, פגעתי ביישוב שלם. "לנגד עיני היה כבוד התורה"; מדוע הנפגע העיקרי לכאורה של הפרשה ירד למחתרת?


 איור: אלחנן בן אורי
הנער שירק על ח"כ אלעזר שטרן מבקש סליחה. אמנם לא ממש מאלעזר-נגד-המגזר-שטרן. אלא מאנשי היישוב הושעיה שנדחפו לכותרות בשבוע האחרון שלא ברצונם בעקבות הזלפת טיפות רוק שנחתו על פניו של האלוף במיל'. הבחור הצעיר פרסם מכתב התנצלות אותו הוא חילק בתיבות הדואר של היישוב. הוא טוען שבהחלטה של רגע הוא איבד שליטה. זעם על רמיסת כבוד התורה. לדבריו, דברי שטרן הם לשון הרע גמור וגם אינם נכונים הוא אפילו מביא במכתבו מראה מקום לספרו של הרב ליאור שמפריך את טענותיו של ח"כ שטרן נגד "הרב הגזען"' כלשונו המשוחררת של שטרן ("דבר חברון" כרך ד' עמוד 281).

"אין לי עניין אישי עם ח"כ שטרן"

יש לומר עוד משהו על הפרשה. אלעזר שטרן נסמך על עדותו של ברוך דסטה מי שהשתתף בשיעור והתווכח עם הרב ליאור על דבריו. לטענת אנשים שהיו בשיעור, דסטה זלזל בכבודו של הרב ליאור ולא הבין לאשורם את החילוקים ההלכתיים עליהם דיבר רבה של קרית ארבע. לא אכנס לפולמוס ההלכתי בסוגיה הזו. התקשרתי לברוך דסטה שיציג את הגרסה שלו למה שהיה בשיעור. הוא לא מוכן לדבר, לא מוכן להוציא מילה. ירד למחתרת. 

האם הוא נתן לח"כ שטרן את האישור שלו לפרסם את שמו מעל בימת הכנסת ולספר את הסיפור? אם לא נתן, מה ששטרן עשה הוא מעשה חמור במיוחד משום שהוא הכניס את דסטה, שלא ברצונו, למלחמה מול אנשי יישובו. אם נתן את אישורו מדוע הוא לא מוכן לספר מה היה בשיעור של הרב ליאור ומה גרסתו לסיפור. יש לציין שבעקבות הסיפור עם הרב ליאור ופרשת ׳היריקה הדביקה' הואשמו חברי הכנסת של הציונות הדתית בניסיון לקרב את הרצחו של אלעזר שטרן על ידי מטורללים בני הציונות הדתית. חברי כנסת כמו מירב מיכאלי, עמיר פרץ, עמרם מצנע וציפי לבני הבלתי נלאית הזכירו לאנשי הכיפות הסרוגות מה קרה לפני 18 שנה בכיכר רבין שם כל הדוסים באשר הם (כולל מי שנולד אחר כך בבחינת "את אשר איננו פה עימנו היום") רצחו את יצחק רבין. והנה, במרחק יריקה עוד עלול להגיע סופו המר של אלעזר. כלומר, מדובר בהאשמות חמורות במיוחד שראוי שיהיו מגובות בעובדות מוצקות ולא הנחות מעורפלות של נדמה לי או אולי. דסטה הוא תושב קרית ארבע, גיבור ישראל. הדליק משואה בשנת ה-55 למדינת ישראל על פועלו בקרב בסמטת המתפללים בחברון בו נהרגו 12 לוחמים. בקרב הוא נפצע באורח קשה ואיבד את רגלו. מדובר בקצין סיירת דובדבן, לוחם אמיץ ומצטיין, שמסר נפשו למען המדינה. אחרי הדברים שנאמרו בשמו על ידי שטרן לא ברור מדוע הוא בחר לרדת למחתרת ולאן נעלם אומץ ליבו של הלוחם. מדוע אינו מציג את גרסתו לפרשה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה