יום ראשון, 27 באוקטובר 2013

צביעותו המחפירה של ראש עיריית נצרת

נזכר שיש חיילי צה"ל בנצרת. ראמז ג'ראיסי
 כבר קרוב לעשרים שנה שראמז ג'ראיסי מכהן כראש עיריית נצרת. השאלה האם הוא ימשיך לעוד קדנציה של 5 שנים נוספות תלויה ועומדת להכרעת בית המשפט. 

הסיפור הדי מדהים בנצרת הוא שהמועמד השני עלי סאלם עבר את ג'ראיסי ב-21 קולות בלבד. ג'ראיסי, שועל קרבות ותיק, לא יוותר לעמיתו המוסלמי ומיהר לבית המשפט בטענה שעדיין לא ספרו את קולות החיילים. ישנם 30 חיילים מהעיר נצרת שהצביעו וקולם לא נספר והם יכולים להכריע את הכף, טען ג'ראיסי. 

וזה ממש משעשע כל הסיפור הזה. משום שג'ראיסי היה זה שניהל מלחמת חורמה נגד צעירים ערבים ונוצרים המתגייסים לצה"ל ועכשיו הוא זקוק נואשות לקולות החיילים. איך שגלגל מסתובב לו פתאום. עד ליום הבחירות הוא לא ממש הכיר בצעירים המתגייסים מנצרת לכן זה תמוה במיוחד מה פתאום הוא נזכר בחיילים?

בואו נזכיר נשכחות: בעיר נצרת יש מלחמה נגד צעירים המתגייסים לצה"ל. ראש עיריית נצרת היה חלק עיקרי מהמלחמה הזו. רק לפני שנה בערך היה זה ראמז ג'ראיסי שהשתתף יחד עם חברי מפלגתו מוחמד חכים ונבילה אספניולי בכנס נגד "הגיוס לצבא הציוני". צעיר דרוזי שקיבל צו גיוס קרע אותו לקול תשואות ההמון. ג'ראיסי וחברי מפלגתו מחאו כפיים בעמידה (יחד עם חברי כנסת מחד"ש מוחמד בארכה ודב חנין שאפשר לראות אותו מתחבא מהצילום).

הנה הסרטון לפניכם: ג'ראיסי ושות' בהפגנת כוח נגד צה"ל: 


 המלחמה נגד החיילים מנצרת הדרדרה לרחוב וצעירים ממפלגתו של ג'ראיסי דאגו להסית נגד פורום גיוס- בני העדה הנוצרית. חבר מפלגתו של ג'ראיסי מוחמד חכים הוא אחד המסיתים הגדולים נגד הכומר נדאף גבריאל, המעודד צעירים להתגייס, ויש נגד חכים צו הרחקה מהכומר. תשאלו מה עשתה עיריית נצרת והעומד בראשה על מנת להוריד את רוחות השנאה נגד המתגייסים? תשובה: כלום. למעשה אנשי מפלגתו של ג'ראיסי כל הזמן מלבים את האש נגד אלו שרוצים להתגייס לצבא.

היחס של חד"ש לחיילי צה"ל כשהם לא זקוקים לפתקי הצבעתם

האמת היא שראש עיריית נצרת הוא חוצפן גדול. משום שלא רק שהוא מעודד את ההסתה נגד מתגייסים ובוודאי שלא עושה דבר כדי לעצור אותה, הוא היה שותף לעתירה של עדאללה נגד אנשי כוחות הביטחון מהעיר נצרת שטענו כי מגיע להם על פי החוק מגרשים מוזלים כמו בכל עיר ועיר בישראל שמעניקה אדמות ליוצאי כוחות הביטחון. ג'ראיסי באותה עתירה טען כי יש קומץ של יוצאי צבא ומשטרה בנצרת ומשום כך אין סיבה לחייב את העירייה לתת את אותם מגרשים (מדובר היה על חמשיה מגרשים עלובים בסך הכול). באותו זמן לא נזקק ג'ראיסי למג"בניקים, לשוטרים וליוצאי היחידות הלוחמות מעירו הוא בחר בעדאללה. עכשיו הוא מנפנף ברשימה של 30 חיילים מהעיר נצרת. אגב, העתירה נדחתה והשופטים הזכירו לעדאללה ולג'ראיסי שפה זוהי מדינת ישראל ולכן המדינה תומכת באנשי הצבא והמשטרה שלה.

עכשיו ודאי תשאלו, איך יכול להיות שיש חיילים מנצרת שעדיין מוכנים להצביע לג'ראייסי אחרי היחס המחפיר שלו ושל מפלגתו אליהם. ובכן, שאלה לא פשוטה, ממה שאני מבין ,האלטרנטיבה של ראש עיר מוסלמי, עלי סאלם, לא פחות גרועה מאנשי חד"ש הצבועים. 

עלי סאלם מפגין נאמנות למדינה מסוימת. בקרוב ראש עיריית נצרת?

2 comments:

  1. אני לא בקי בפוליטיקה המקומית בנצרת, אך אני זוכר שעלי סאלם דווקא נלחם בזמנו לטובת הנוצרים מקרב תושבי נצרת, כשהתעורר הויכוח על מסגד המריבה בעיר.
    הוא לא ממש מיקירי התנועה האיסלמית

    השבמחק
  2. כל זה היה נכון כשהוא היה מספר 2 ניצחי. עכשיו כשיהיה מספר 1 דבריו יהיו אחרים ומי שהיה בהפגנה שלהם מול בית המשפט יכול היה לראות דגלים של חמאס, סעודיה

    השבמחק