יום חמישי, 17 באוקטובר 2013

סרטון מזעזע על התעללות בחסרת ישע ברשות הפלסטינית מזעזע את העולם הערבי # מוסלמים עושים מה שהם רוצים בשכונות נוצריות בנצרת - ואיפה המדינה? # יהודים בחו"ל נלחמים באנטישמים # לא תאמינו מי מנעה מהקרן החדשה לממן את זוכרות? # חוזה פליסיאנו צוחק על המחרימים # אמנסטי מייצרים מקומות עבודה לטובת העולם או שלא # רבני בית שמש הסרוגים מורידים את הכפפות # הסטטוס ההזוי של השבוע: מי רוצה להרוג את רחל עזריה?

1. פרשת התעללות בחסרת ישע ברשות מזעזעת את העולם הערבי
מקרה מזעזע של הזנחה והתעללות בחסרת ישע ברשות הפלסטינית מסעיר רבים בעולם הערבי. בשכונה באזור קליקילה נמצאה אישה בעלת פיגור שכלי שבני משפחתה שיכנו אותה בדיר יחד עם בעלי חיים. הסיפור נחשף על ידי הערוץ הערבי wattan וחולל סערה ברחבי העולם הערבי. 

תמונות האישה יושבת בתוך חצר מזוהמת ליד כבשים ותרנגולים עוררו זעם רב בקרב הצופים וכתוצאה מכך נפתח לדיון היחס של העולם הערבי לבעלי מוגבלויות. העובדה שהמשפחה והרשויות ידעו על התעללות באותה אישה העצימו את הביקורת וחייבו נציגים מהרשות הפלסטינית להסביר איפה הם היו בתמונה. אחרי חשיפת הפרשה עלה לשידור אחראי מטעם הרשות לרווחה בקלקיליה והוא הצליח לעורר עוד יותר זעם בכך שהוא הצדיק את התנהלות הרשויות והמשפחה. בעקבות הביקורת הודיעה משרדו הנשיאותי של אבו מאזן שהם עוקבים מקרוב אחר פרשת ההתעללות באישה. הסיפור הזה פותח את אחד הטאבואים בחברה הערבית היחס המשפיל של החברה לבעלי מוגבלויות. (אם לא מופיע אצלכם הסרטון נסו כאן)

                        פרשת התעללות שעוררה זעם רב על הרשות 

2. תג מחיר מוסלמי
על הסיפור הזה לא שמעתם בתקשורת וגם לא תשמעו. מדובר במקרה אלימות זניח. אחד מעוד כמה מאות מקרים בשנה. קבוצה של צעירים מוסלמים הגיעה לשכונה נוצרית בנצרת. התחילו לעורר מהומות. אחד מבעלי הבתים בשכונה ביקש מהצעירים להנמיך את הווליום, יש ילדים וזקנים שמנסים לישון, אמר להם. אז זה התחיל בקללות, נמשך באבנים ונגמר בחבלות קשות של תושב השכונה בן 70 שנחבל מאבנים. המשטרה הגיעה למקום אחרי שעה וחצי כשהצעירים ברחו מהמקום.

מה הסיפור? כולה כמה צעירים חמומי מוח, לא? אז זהו קרוב משפחה של הפצוע ששוחחתי איתו מספר על גיהינום שהוא ובני דתו הנוצרים עוברים בשנים האחרונות. הצעירים המוסלמים לא באים סתם לשכונות הנוצריות, הוא טוען. זה מכוון. "הם כל הזמן באים לכאן להראות מי בעל הבית בעיר", הוא מספר. "אנחנו עוברים גיהינום. הגזענות בעיר הזו כלפי הנוצרים היא בלתי נסבלת. לא עשינו להם שום דבר אבל הם באים לכאן ומעוררים פרובקציות ומהומות. אנחנו חיים על מזוודות. אם המשטרה לא תגן עלינו אין לנו מי שיגן עלינו ואנחנו פשוט נעזוב". המשפחה ביקשה להישאר בעילום שם מחשש לנקמה.

אנחנו כל כך רגישים לגילויי גזענות כלפי מיעוטים ובצדק. התקשורת מדווחת על כל גרפיטי מצ'וקמק שכמה ילדים מחוצ'קנים ומטומטמים מרססים, וצריך להילחם בתופעה המרושעת הזו. אבל בכל מה שקשור לתג מחיר הפוך: פשעי שנאה של מוסלמים כלפי נוצרים, ולא מדובר במקרים זניחים, זו אלימות עקבית, קשה וכולם יודעים שהיא קיימת. כאן אין מדינה, אין נשיא שיגנה, אין אופוזיציה שתזדעזע. גדעון לוי לא מוצא את המקלדת. התקשורת שותקת. ביזיון.

האבנים שהלמו את פניו של תושב השכונה הנוצרית בן ה-70
3. יהודי-טוב (1)

ג'ורג' גלאווי, חבר פרלמנט בריטי ואנטישמי לא קטן, זכור בעיקר בגלל חוסר הרצון שלו לדבר בפאנל שבו השתתף, רחמנא לצלן לא עליכם, ישראלי. האיש מגן על שיח' נסראללה ואפילו במצרים הוא נחשב לפרסונה נון גרטה וזה משום חיבתו היתרה לחמאס. סטודנט יהודי מאוקספורד החליט לבצע אקט של מחאה בהרצאה של חבר הפרלמנט הבריטי. הוא לקח את רשות הדיבור, מחה על שנאת ישראל של גלאווי והניף את דגל ישראל. שמו של הסטודנט האמיץ ג'ונתן הנטר. (אם לא מופיע אצלכם הסרטון נסו כאן)
4. יהודי-טוב (2) 
חן מציג, ישראלי שפועל בארגון Stand With Us, פרסם לאחרונה מאמר על רוחות הדה לגיטימציה נגד ישראל ברחבי הקמפוסים, בכנסיות ובזירה הציבורית בארה"ב. המצב לא טוב, הוא אומר, ויש לו ביקורת על הקהילות היהודיות בארה"ב שמעדיפות לשבת על הגדר. אני מצרף לכם סרטון בו מר מציג מעיז לומר כמה מילים בעד ישראל בכנס שהציג את הסרט "חמש מצלמות שבורות". המרצה הוא אחיו של עימאד בוראנט, שהיה יו"ר הוועדות העממיות בבילעין. מרצה מבוקש בחו"ל. שימו לב לתגובות בקהל בעקבות הנאום הקצר של מציג בו טען שיש אלימות הפוכה גם מהצד הפלסטיני. אחרי שהוא קולל כ"ציוני" הוא הועף מהמקום. (אם לא מופיע אצלכם הסרטון נסו כאן).
5. מי המליצה לקרן החדשה שלא להעניק מימון לעמותת זוכרות?

תשובה: עו"ד טליה ששון. 

כן, כן, גברת טליה-אני-אסגור-לכם-את-המאחזים-ששון. לא אהבה את האידיאולוגיה של העמותה. כחברת וועד המנהל של הקרן החדשה לישראל נפגשה ששון עם חברי העמותה ושוחחה איתם על רעיונות ועקרונות ועל מימון לארגון השמאל הרדיקלי. עקרון זכות השיבה עורר בששון חלחלה רבתי. אחרי הפגישה קבלו חברי העמותה תשובה שלילית מארגון הגג של ארגוני השמאל. נחשו בזכות מי?

6. חוזה פליסיאנו לחובבי החרם על ישראל: תקפצו לי

כמו לכל אמן בינלאומי גם לחוזה פליסיאנו הציקו כל מיני חובבי חרמות על מדינת ישראל. הפעילה טלי שפירו כהרגלה בקודש הפעילה יחד עם חבריה טרור וירטואלי ברשתות החברתות. זה מה שהיה לפליסיאנו לומר:

נסעתי לישראל ואתם לא תעצרו אותי. פליסיאנו מצייץ 
 7. אמנסטי ישראל דואגים לכ-ו-ל-ם

 ארגון זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל בישראל דואג לכל אדם באשר הוא. לכן במדור הדרושים של הארגון אפשר לראות שהם בעיקר דואגים לכל אדם ללא הבדל דת, גזע מין ולאום. כלומר, לפלסטינים. 


אמנסטי ישראל. זה כולל את הישראלים?

8. רבנים בעד המועמד אלי כהן 
רבנים סרוגים בבית שמש קיימו השבוע כנס ובו הכריזו (בניגוד לראש ישיבת הר המור הרב טאו) על תמיכה במועמד לראשות העיר המתמודד אלי כהן. סרטון הרבנים שקוראים לתמוך באלי כהן כאן.

9. הסטטוס ההזוי של השבוע: למה רחל עזריה חייבת למות?
שפיות!


מנוולת (עם תינוק!)אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה