יום שלישי, 1 באוקטובר 2013

לגברת "קולולו" יש מינוי במכון מחקר בינלאומי שעוסק ב..מזרח התיכון, בצלם מואשמים בצביעות, מי העיתונאי שמטיף לחרם על ישראל ובו בזמן כותב טורי תיירות על תל אביב? ומדוע גדעון לוי נזף בליאת רוזנברג מנכ"לית עמותת זוכרות?

מדבר מהלב. שלמה ארצי (צילום: הילה ניסן פרידמן)

במוצאי שבת האחרונה הייתי בהופעה של שלמה ארצי בפעם הראשונה. זה קרה בזכות אשתי שהיא סוג של מעריצת-שלומי-ארצי (יש לה אפילו מפרט שלם (!) שקבלה בהופעה מכבוד הזמר הלאומי). אחרי שהבטחתי לה שנלך ונלך ונלך ולא הלכנו קניתי כרטיסים להופעה (צריך לקחת משכנתא בעיקרון כדי לרכוש אותם). וזה היה גדול, לאיש יש אנרגיות מטורפות ופצמרים בטוכעס. אחרי שנים של עיקום פרצוף לכל פעם שהילה אמרה לי "אתה חייב ללכת להופעה של שלמה ארצי", נכנעתי (כמאמר המשורר: אני נכנע  נע נע נע לך איך אני נכנע לה) קפצתי למים החמים. אז ממליץ בחום: שלמה ארצי, כן, כן, זה הכי מיינסטרים אבל כנראה שיש חכמה בהמון.    

-שמחה וששון בקרב חובבי החרמות
מה קורה כשעיתונאי אנטי ישראלי חובב חרמות הפועל לבידוד ישראל בקהילה הבינלאומית בוחר לכתוב טור על תיירות לתל אביב? התוצאות משעשעות במיוחד. 

ג'וזף דנה. בגד בחובבי החרם

ג'וזף דנה הוא עיתונאי אנטי ישראלי מובהק. הוא שימש בעבר כמתאם התקשורת של הארגון לתאום המאבק העממי בשטחים. בשנים האחרונות כתב בעיקר באתרי שמאל מובהקים כמו אלקטרוניק אינתיפאדה, מונדוייס ו-972+. האחרון השמיט לאחרונה את כל מאמריו של דנה מהאתר. מדוע 972+ העלים את כתובתיו של של העיתונאי האקטיביסט? 

ובכן, ג'וזף דנה הלוחם הגדול נגד היישות הציונית כתב מאמר למגזין תיירות על אתר אקזוטי במיוחד שנמצא בישראל. כלומר, על תל אביב. המאמר הזה גרר תגובות קשות מאוד בקרב עמיתיו לכתיבה באתרים השונים. כיצד דנה, המצדד בחרם על מדינת ישראל כותב טור תיירות על ישראל? אם אתה מחרים את ישראל - אל תרוויח ממנה או מהעיסוק בה ובטח אסור לך לעודד תיירות למדינת הציונים. 

אחד החברים שלו, לשעבר, מאתר אלקטרוניק אינתיפאדה האשים אותו בעשיית קריירה על חשבון הפלסטינים לטובת קידום שמו האישי. "זו הצביעות בהתגלמותה", כתב אסה ווינסטנלי, כותב באלקטרוניק, שהעיד על עצמו שהוא "פשוט בשוק" מהזיג זג של ג'וזף דנה.

עכשיו נשאלת השאלה מדוע נעלמו המאמרים של ג'וזף דנה מהאתר 972+. האתר הנ"ל מביא לידי ביטוי כותבים מהשמאל העמוק. בלוגרים הכותבים בשפה האנגלית ולרוב יש בו ביקורת קשה וקבועה על ישראל. דנה היה בין כותבי המאמרים הקבועים באתר. עכשיו הוא נעלם. 

לטענת ווינסטנלי, דנה ביקש מ-972+ להוריד את מאמריו כחלק מהתחייבות שלו עם מגזין התיירות בו הוא כל כך הוא חושק לעבוד. לכן הוא העלים את כל מאמריו ברשת איפה שהוא רק יכול. ווינסטנלי הודיע שדנה יכול לשכוח ממחיקת מאמריו באתר של אלטרוניק אינתיפאדה. 

אחרי הבליץ נגד דנה הודיע האחרון כי הוא עוזב את ישראל אחרי כתיבה ארוכה על יחסי ישראל פלסטין. "אני מושא להתקפות על ידי גורמים שונים מהשמאל", הסביר דנה את אכזבתו מחבריו. "זו אחת הסיבות שאני עוזב". ביקשתי את תגובת 972+ מנועם שיזף וליסה גולדמן. כשתגיע אפרסם.

תגובת אתר 972+: "מגזין +972 הוא קולקטיב בבעלות הכותבים שלו. שלא כמו בכלי תקשורת אחרים, הבלוגרים שומרים זכויות מלאות לתוכן שלהם - הם יכולים להעלות אותו, לשנות או למחוק אותו מתי שהם רוצים. הכתבות של ג'וזף דנה זמינות באתר כרגע".

-"קולולולו" תשמש כחברה בדירקטוריון של מכון המחקר למזרח התיכון MESA
 זוכרים את נועה שיינדלינגר? מי שהביעה רגשות שמחה על נפילתם של שני טייסי חיל האוויר. ובכן, יש מכון מחקר MESA שעוסק במזרח התיכון שחושב שזה חשוב שנועה שיינדלינגר תשמש כחברה מן המניין במועצת המנהלים. כזכור, שיינדלינגר, פעילת השמאל הקיצוני, כתבה שנפילתם של שני הטייסים, חיילי צה"ל, אלו "חדשות טובות". גם כשהושמעה נגד ביקורת אפילו מקרב המחנה שלה, שיינדלינגר דבקה בעמדותיה. "זה מסוק המשמש לתקיפה וירי מהאוויר", הסבירה את עמדה וסיימה בהבעת שמחה, "קולולולו".

מ"ם על ה"קולולולו" של נועה שיינדלינגר
הקולולולו של שיינדלינגר הפך להיות צילום מסך ובאיזשהו מקום השם השני שלה. לא ברור מדוע מכון מחקר העוסק במזרח התיכון סבור שפעילה אנטישמית, שונאת ישראל, יכולה לסייע במשהו להבנה של המזרח התיכון (ואולי זה המשל ליחס של האקדמיה בחו"ל לישראל). פיניתי לקבל את תגובת מכון המחקר המכובד למינוי המוזר. לכשאקבל את תגובתם אפרסמה במלואה.

-בצלם שוב במוקד ההתקפות
ארגון בצלם שוב מותקף משמאל. גורמים קיצוניים, חובבי חרמות על ישראל, טוענים כי ארגון בצלם נוהג בצביעות כאשר הוא מתארח בכנס של הארגון היהודי אמריקאי ג'יי סטריט. לטענת חובבי החרמות ששצפו את מקלדתם במאמרי גינוי לבצלם בשבוע האחרון, ג'יי סטריט, רחמנא לצלן הוא ארגון שמאל ציוני. ולא יתכן שבצלם יתנו גושפקנא  מוסרית לכנס.

יותר מזה, העובדה ששרת המשפטים ציפי לבני היא אורחת הכבוד בכנס הופכת את הדוחות של בצלם בזמן עופרת יצוקה למגוכחים ומיותרים. כלומר, בצלם שבקרו בזמנו את ממשלת ישראל על מבצע עופרת יצוקה וטענו כי נעשו פשעי מלחמה לא יכולים להופיע באותו מקום עם גברת לבני שהייתה בזמן המבצע שרה בממשלת אולמרט. חובבי החרמות טוענים כי אם אנשי בצלם סבורים שללבני היה חלק בפשעי המלחמה כהיותה חלק ממשלת ישראל באותה תקופה אזי לא יתכן שהם יכבדו כנס שגברת לבני היא אורחת הכבוד.

זו לא הפעם הראשונה שבצלם חוטפים אש על השתתפותם בכנס של ג'יי סטריט. בעבר, יו"ר בצלם, נאלצה להסביר את עצמה כיצד היא משתתפת בכנס של ג'יי סטריט יחד עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ג'סיקה מונטל, יו"ר בצלם, אמרה כי "אם זה היה תלוי בי לא הייתי מזמינה את אהוד אולמרט". מעניין אם היא חושבת את אותו הדבר על ציפי לבני.

-מוסי רז לא סגור על פארודיות ברשת
מוסי רז משתף מ"ם פארודי כטקסט רציני

התמונה לעיל עלתה לעמוד הפייסבוק שלו. אחת משתיים: או שהוא ניסה להצחיק מישהו בדרך משונה או שהוא באמת חשב שהשטות הזאת היא כתבה עיתונאית רצינית. אם זו אפשרות א' יש לו חוש הומור גרוע. אפשרות ב', מה שנראה לי יותר הגיוני, הוא חשב שזה סיפור אמיתי, לא הבין שמדובר בפארודיה והסיק את המסקנה המופתית שלו. כך או כך התמונה הזו נמחקה מעמוד הפייסבוק של מיסטר מוסי רז. מדוע?

- כנס זוכרות מו"ל הארץ מככב וגדעון לוי נוזף במארגנים
השבוע התקיים כנס משיבה לתיקון של עמותת זוכרות במוזיאון ארץ ישראל. כתבנו לא מעט על הסיפור. בסופו של דבר הכנס התקיים כמתוכנן למרות רעשי הרקע. 

הכנס עצמו היה מעניין מאוד, הזוי רוב הזמן ולפעמים הזכיר כנסים של קבוצות משיחיות שמאמינים באיזושהי אוטופיה בלתי מושגת שתנחת מהשמיים. דוברי הכנס חזרו בזה אחר זה (לפחות אלו ששמעתי) על היום שבו ישובו מיליוני הפליטים לישראל ואיך מציאות זו תהפוך את המזרח התיכון למקום טוב יותר. 

באחד הפאנלים הציג הארכיטקט שאדי חביב-אללה את פרויקט אלג'ון שמחזיר לחיים את הכפר אלג'ון שנהרס ב-48. מדובר במיזם מושקע של בניית כפר סימבולי ליד קיבוץ מגידו (שנבנה על חורבות הכפר אלג'ון) ובו, כך על פי התכנון, יהיו בתים פלסטיניים משוחזרים, שכיות חמדה, מפלי מים זורמים וילדים ותינוקות ישחקו ברחבה שעשויה מאבן עתיקה כפי שהבתים הפלסטינים הישנים היו בנויים. כשהמנגינה התעצמה ולפתע נראה דגל פלסטין בסרטון פרץ הקהל במחיאות כפיים סוערות. מחיאות כפיים היו גם לרועי זילברברג שהחליט שאת פתיחת נאומו הוא יאמר בשפה הערבית כאות הזדהות עם עמיתיו הפלסטינים. במילים אחרות, זה היה כנס לאומי פלסטיני לגמרי שעסק רובו ככולו בשיבת הפליטים הפלסטינים לישראל, קרי בהיעלמותה של מדינת ישראל כפי שהיא כיום לטובת מדינה אחרת. איך מוזיאון ארץ ישראל הצליח לבלוע את הכנס הזה שהתקיים במתחמו? לא ברור. אגב, פליטים פלסטינים מסוריה התקשרו לאנשי זוכרות והודו להם על הכנס המלבב.

רגע משעשע שאנצור היה נזיפת עיתונאי "הארץ" גדעון לוי במנכ"לית זוכרות ליאת רוזנברג. האחרונה הציגה את לוי לקהל ואמרה שהוא מסקר במשך שנים את יהודה ושומרון ואלימות המתנחלים. אחרי ההצגה, לוי עלה לבמה ואמר לרוזנברג "מה יהודה ושומרון? הרי את תל אביב מחקתם אז יהודה ושומרון?!". למי ששכח ההזמנה לכנס של זוכרות דברה על שיח מוניס בעיקר וגם על מוזיאון ארץ ישראל. אורח מיוחד שבא לשמוע את ההרצאות (בעיקר ביום שדיבר על שיבות מעשיות..) בקשב רב היה לא אחר מאשר מו"ל הארץ, עמוס שוקן.

10 תגובות:

 1. יום טוב,

  האם אתה בכל סוג של קשיים כלכליים? האם אתה צריך הלוואה כדי לנקות את החובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? האם אתה איש עסקים שרוצה להרחיב את החברה שלו. אתה מוזמן בזאת ליצור קשר עם הגיבור האמיתי, אמון, הלוואה יעילה ההלוואה המשרד עבור ההלוואה שלך. אני מכיר הן את הפרטים והן את הממשלה על היעילות הגדולה שלנו.


  השירותים כוללים:
  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטח ו
  * שיפוץ ביתי
  * ממציא הלוואות
  * אוטומטי הלוואות
  וכו. ..

  נא לחזור אלינו, אם מעוניינים, באמצעות easyloanfirm2020@gmail.com

  אנחנו מוסמכים,
  אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

  בברכה,
  מר דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com

  3% זמין ומבטיחים להציע הלוואה

  השבמחק
 2. צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (gkfinance01@gmail.com)

  השבמחק
 3. We offer a wide range of financial services which includes: Business Planning, Commercial and Development Finance, Properties and Mortgages,Debt Consolidation Loans, Business Loans, Private loans,car loans, hotel loans, student loans, personal loans Home Refinancing Loans with low interest rate at 3% per annul for individuals, companies and corporate bodies. Get the best for your family and own your dream home as well with our General Loan scheme. Interested applicants should Contact us via email: (urgentloan22@gmail.com)

  השבמחק
 4. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: (urgentloan22@gmail.com)

  השבמחק
 5. אנו מספקים סיוע כספי ליחידים ולגורמים משפטיים, כמו גם חברות בכל מחיר מ 3,000 € ל 50,000,000, יורו או יותר, בריבית נמוכה מאוד, כדי לקבל את כספם. בתוך יום עסקים אחד לקבלת מידע נוסף, צור איתנו קשר. gkfinance01@gmail.com

  אנא פנה אלינו בדוא"ל.
  דוא"ל: gkfinance01@gmail.com

  להגיש בקשה למימון

  השבמחק
 6. האם אתה צריך דחוף הלוואה כדי לנקות את החובות או שאתה צריך הלוואה להון
  כדי לשפר את העסק שלך? נדחית על ידי בנקים ואחרים
  סוכנויות פיננסיות? האם אתה צריך איחוד הלוואה או משכנתא? חפש לא
  יותר כמו שאנחנו כאן כדי להפוך את כל הבעיות הפיננסיות שלך דבר
  עבר.

  זוהי חברה הלוואה קלה. אנו מציעים הלוואות למעוניינים
  ריבית סבירה של 2%. טווח נע בין $ 5,000.00 ל
  מקסימום של $ 100,000,000.00 דולר.

  ההלוואות שלנו מבוטחים היטב כמו אבטחה מקסימלית היא העדיפות שלנו.

  צור קשר בדוא"ל: oceanfmortgages@gmail.com


  בברכה
  מקס בנט
  האוקיינוס
   
  2% הלוואה מקורית וערבות
  האוקיינוס

  השבמחק

 7. שלום

      האם אתה צריך הלוואה דחופה כדי לפתור את הצרכים הפיננסיים שלך? אנו מציעים הלוואות החל 2,000.00 עד 50,000,000.00, אנחנו אמין, חזק, מהיר ודינמי, ללא בדיקת אשראי ומציע 100% ערבויות הלוואות זרות במהלך תקופת ההעברה.

      אנחנו גם הוציא הלוואה כל מטבע עם 2% ריבית עבור כל ההלוואות .... אם אתה מעוניין לחזור אלינו באמצעות דוא"ל זה.

  נא לחזור אלינו, אם מעוניינים, דרך

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה,
  מר דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com

  השבמחק
 8. קבל את ההלוואה עכשיו בתוך 48 שעות

  יום טוב

  האם אתה רוצה להיות יזם, להתחיל פרויקט או לקנות דירה או האם אתה בכל קושי פיננסי, העזרה שלך מגיע עכשיו, איבדת לישון מנסה להשיג הלוואה, לא נותנים לחלומות שלך למות, פנה מר פרד לארי, עבור הלוואה מהירה ואמינה.

  אנו מציעים אלה סוג של הלוואה להלן:

  1 הלוואה לחברה
  2. הלוואה עסקית
  3. הלוואה דירה
  4. הלוואה אוטומטית
  5. הלוואה לרכב וכו '

  אנו מציעים הלוואות ללקוחות רציניים כנים אשר מוכנים לשתף פעולה איתנו ב 3% ריבית, מ 100,000.00 יורו ל 500,000,000,000.00.

  צור איתנו קשר במהירות באמצעות הדוא"ל שלנו (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com)

  מספר טלפון: +2347061892843
  סקייפ: fredlarry12

  חתם
  מנהל
  מר פרד לארי

  השבמחק
 9. קבל את ההלוואה עכשיו בתוך 48 שעות

  יום טוב

  האם אתה רוצה להיות יזם, להתחיל פרויקט או לקנות דירה או האם אתה בכל קושי פיננסי, העזרה שלך מגיע עכשיו, איבדת לישון מנסה להשיג הלוואה, לא נותנים לחלומות שלך למות, פנה מר פרד לארי, עבור הלוואה מהירה ואמינה.

  אנו מציעים אלה סוג של הלוואה להלן:

  1 הלוואה לחברה
  2. הלוואה עסקית
  3. הלוואה דירה
  4. הלוואה אוטומטית
  5. הלוואה לרכב וכו '

  אנו מציעים הלוואות ללקוחות רציניים כנים אשר מוכנים לשתף פעולה איתנו ב 3% ריבית, מ 100,000.00 יורו ל 500,000,000,000.00.

  צור איתנו קשר במהירות באמצעות הדוא"ל שלנו (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com)

  מספר טלפון: +2347061892843
  סקייפ: fredlarry12

  חתם
  מנהל
  מר פרד לארי

  השבמחק
 10. אם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא?
  מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנחנו נותנים הלוואות בריבית 3%! צור קשר: (gkfinance01@gmail.com)

  בכנות,
  דניאל דמטריוס
  gkfinance01@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה

  השבמחק