יום שני, 5 באוגוסט 2013

ראש הממשלה לאב גבריאל ולבני העדה הנוצרית: "מדינת ישראל אתכם"

שאדי חלול, ראש הממשלה בנימין נתניהו והאב גבריאל. הישג משמעותי לבני העדה הנוצרית
לקח לא מעט זמן אבל המאבק של בני העדה הנוצרית למען שילובם בחברה הישראלית, למרות כל הלחצים והסתות והאיומים, הגיע לפרצת דרך. היום (יום ב') נפגש הכומר נדאף גבריאל יחד עם שאדי חלו'ל עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר בפגישה חשובה מאוד שלמעשה אומרת לאותם חיילים מבני העדה הנוצרית שנלחמים כתף אל כתף עם שאר חיילי צה"ל - יש לכם גב, מדינת ישראל מחבקת אתכם.

הסיפור הזה התחיל עם קבוצת חיילי מילואים שנמאס להם מההתנכלויות של קיצונים במגזר הערבי לאור העובדה שהם רוצים להיות חלק מהחברה הישראלית - לשרת בצבא, בשירות לאומי ולהיות שותפים עם העם היהודי. בעקבות ההתעוררות של חיילי המילואים נכנסה לתמונה תנועת "אם תרצו" שלקחה את הסיפור הזה על הגב שלה. קבוצה של פעילים כמו עמית ברק, מתן פלג, אלון שוורצר, תום ניסני ורבים אחרים התגייסו לסייע לבני העדה הנוצרית. גם חברי ישראל שלי פעלו חזק מאוד ברשת החברתית והתוצאות של החיבורים הללו הגיעו היום עם פגישת ראש הממשלה. יש לציין שמספר חברי כנסת גם התגייסו לסוגיה: מירי רגב, איילת שקד.

נתניהו הביע פליאה כיצד יכול להיות מצב שבמדינת ישראל אנשים שמוכנים להתגייס לצבא ולקחת חלק בביטחון מדינת ישראל יופלו וייפגעו על ידי קבוצות של קיצונים. נתניהו הוסיף ואמר כי הוא יורה לדרגים הרלוונטים לעשות מה שצריך על מנת להגן על בני העדה הנוצרית. "מדינת ישראל אתכם", אמר נתניהו.

בשיחה עם הבלוג אמר האב גבריאל שהוא מודה לכל השותפים שסייעו לבני העדה הנוצרית במאבק שלהם. "תודה לכל החברים שהיו שם בשבלנו, לכלמי שעוזר. אנחנו בדרך הטובה עברנו כברת דרך לא פשוטה אבל אנחנו בדרך הנכונה. הייתה שיחה חיובית מאוד עם ראש הממשלה. הוא הקשיב למה שאמרנו לו, הראנו לו את כל ההיסטוריה שאנחנו עוברים ומה היינו מקווים לעשות במדינת ישראל".


תגובה 1:

  1. הגיע הזמן שהנוצרים החיים במדינת ישראל יגדירו את לאומיותם מחדש !
    שתי סיבות לכך : 1.הערבים המוסלמים משתמשים בכם ו...ברגע האמת - האיסלאם יחזור לכלי האמיתי שלו - החרב !!
    2. הלאומיות הערבית שלכם היתה טובה כל עוד הייתם בתוך הערבים כלאום. הגיע הזמן שתבינו שהלאום שיהיה כאן להרבה מאוד שני , אולי לנצח, הוא ...ישראל - המדינה היהודית.
    3. היהודים מחוייבים לדמוקרטיה וסובלנות דתית - בחוק יסוד !!! שלומכם מובטח ( הרבה יותר משלומם של יהודים בארצות הנצרות ו...אירופה של ימינו.
    מסקנה :
    עליכם להכיר במציאות ולהכיר בכך שאינכם ערבים אלר ישראלים. "נוצרים ישראלים" .
    בהצלחה.

    השבמחק