יום שבת, 31 באוגוסט 2013

חד"ש מהללים את אסד ושוב סוגדים לסטאלין ומי יודע לאן נעלם עמוד השדרה של ח"כ דב חנין?

המאמר באתר של חד"ש המהלל את אסד, פוטין וסטאלין

בסוף שבוע שעבר סערו הרוחות בביצה היהודית במפלגת חד"ש. מאמר שהתפרסם באתר הרשמי של המפלגה הערבית יהודית הצליח לגרום לכמה וכמה נאמני המפלגה בעיקר מהגזרה היהודית בהתחלה להקיא, ואחרי זה להתנתק מהמפלגה האדומה.

זה התחיל במאמר בערבית שפורסם באתר הרשמי של מפלגת חד"ש בסוף השבוע האחרון. היה שם הכול: סגידה לפוטין, געגועים לסטאלין, אמונה בקונספירציות והזיות, שנאה יוקדת לארה"ב ומעל לכל כתב סניגוריה לאיש שמפזר גז כימי על ילדים. 

נדב פרנקוביץ' תרגם את המאמר לעברית ומיהר להפיץ בפייס'. המתרגם, אגב, עוקב אחרי האתר של חד"ש בערבית לא מעט זמן והוא קובע שמדובר בתופעה סידרתית: חד"ש הפכו להיות הסנגורים הכי גדולים של הדיקטטור הכי בזוי במזרח התיכון. הסנגוריה על אסד בחד"ש היא שיטתית אלא שהעיתוי של המאמר הפעם, אחרי התקף הטירוף של הנשיא הסורי, גרם לתומכים רבים של מפלגת השמאל למבוכה ותמיהה.

"מהבוקר הטקסט הראשי באתר חד"ש הוא שיר הלל לפוטין ועל הדרך גם ביטוי הערצה לסטאלין!", כתב נדב פרנקוביץ' בפייס, "הטקסט הזה אגב נלקח להיות הכותרת של אתר חד"ש מעיתון פרו - אסדי מושבע ומופיע כרגע בכמה אתרים נוספים המזוהים עם המשטר האסדי, בדרך כלל (כמו באתר חד"ש) בצירוף תמונה של פוטין. הכותרת הראשית היא תמונה של פוטין בצירוף טקסט ספוג הערצה לפוטין ולממשל הרוסי, שמספר בהתלהבות - או יותר נכון מצטט במוצהר ובאריכות מפי גורמים בכירים בממשל הרוסי - כיצד הממשל הרוסי מצליח לכופף את ארה"ב בקלות וכמעט מתוך שינה, ובתוך כך לשמר את ולשמור על '17,000 מומחים פעילים רוסים' מטעמו בסוריה.

עו"ד מיכאל ספרד מקווה שמישהו השתיל את המאמר באתר של חד"ש

"המתקפה הכימית על פי הטקסט הזה איננה אלא הונאה, וארה"ב מתכוננת מצדה בחשאי למבצע צבאי מוגבל מזה כחודש, מבצע שמטרותיו האמיתיות נובעות מעמדת החולשה האמריקאית כלפי רוסיה ומניסיונותיו של הממשל האמריקאי לשפר עמדות ולעשות שרירים לקראת ועידה בינלאומית בנושא סוריה", כותב פרנקוביץ'.

והדובדבן של הקצפת - יוזף סטאלין חוזר מהמתים: "הטקסט מקנח את שבחיו לפוטין בהשוואה מחמיאה לסטאלין: 'אובמה מעריץ את ג'ון קנדי, בעוד שפוטין דומה יותר למנהיג סובייטי שהותיר מורשת דומה לשלו וקדם לחרושצ'וב'", מתרגם פרנקוביץ'.

לאור התגובות הנדהמות של החברים, הסביר פרנקוביץ' שהוא עוקב תקופה ארוכה אחרי המאמרים באתר הערבי וההערצה לאסד נשפכת שם מדי שבוע. "סתם כדי לבעס עוד יותר את כל המתבעסים, טקסטים נוספים בסגנון ואף גרועים יותר יש פחות או יותר באופן שוטף, וגם עכשיו, באתר. בעבר תרגמתי כמה מהם ושיתפתי כמה אחרים, אבל זהו רק חלק זעיר מזעיר מזרם בלתי פוסק של אינדוקטרינציה אנטי - דמוקראטית מתמשכת באתר חד"ש, כאשר ננקט קו פרו - אסדי מובהק, ודברי הלל לאסד, פוטין, סטאלין וחברים אינם נדירים כלל וכלל - בעוד שדעות הפוכות כלל אינן נשמעות", כותב פרנקוביץ'.

תמיכה שיטתית באסד - נציג חד"ש בחיפה רג'א זעטרא מסביר במי לתמוך
עו"ד מיכאל ספרד, אחד האושיות המשפטיות הידועות בשמאל הישראלי הגיב לפוסט של פרנקוביץ'. "תגידו לי שזה האקרים עוינים הכניסו את הדבר הזה. בבקשה!". זהו, שאלו לא האקרים אלו אנשי המפלגה והמנגנון החד"שניקי שמדברים יפה מאוד על זכויות אדם ביום ובלילה מתייצבים לימינו של אסד.

כשחלק מהמגיבים ניסו לטעון שמדובר במאמר חד פעמי פרנקוביץ' נאלץ לבאס אותם קצת יותר: "כל במות חד"ש המרכזיות הן שופרות תעמולה נלהבות וסיטוניות של אסד. בכירים במפלגה הביעו בהזדמנויות רבות תמיכה מפורשת באסד, כולל ברכה. כשגורמים מחד"ש עצמה (אבל לא ממק"י, שהיא הכוח המרכזי במפלגה) הגישו תלונה למזכירות המפלגה על הקו הזה שאיננו עולה בקנה אחד עם העמדה הרשמית, זה לא עזר. הקו רק הפך יותר פרו - אסדי והחריף. גורמים בכירים במפלגה אמרו לאותם גורמים שה'עמדה הרשמית' (שמעולם לא ייצגה את השיח שייצרה חד"ש, אלא עמדת ג'יבריש בלתי מחייבת שמטרתה להישלף כקלף ולנפנף ביקורות) הייתה רלוונטית לרגע מסויים 'לפני שנה' (עכשיו זה כבר הרבה מעבר לשנה), אבל שמאז הקו השתנה. כמובן שה'עמדה הרשמית' הזו מעולם לא תוקנה רשמית ומשתמשים בה בחד"ש כדי לעבוד, פשוטו כמשמעו, על תומכים פוטנציאליים שדעתם אינה נוחה מן הביקורות ואינם קוראים ערבית".

מי מפחד לצאת נגד יו"ר המפלגה?
כל זה מוביל כמובן לח"כ מנומס במיוחד החבר במפלגת חד"ש. כששואלים את ח"כ דב חנין על סוריה ועל עמדת מפלגת חד"ש ועל הקולות הצורמים בחד"ש אז חבר הכנסת המנומס והמסורק למשעי בדרך כלל עונה שיש חילוקי דעות בתוך המפלגה ובשורה התחתונה המפלגה מתנגדת לאלימות וכיוצא בזה.

זהו, שאחרי תעשיית הרצחנות שמנהל הנשיא אסד ולאור הערצת הדיקטטור הבזוי והחנופה הדוחה לחברו פוטין באתר הרשמי של המפלגה חובתו של ח"כ דב חנין לצאת נגד הקו הרשמי של המפלגה שלו. הגיע הזמן שהוא יפסיק להתחבא מאחורי מילים יפות ונחמדות ופשוט להבהיר את העמדה שלו מול מקהלת השוטים במפלגתו.  ואם אפשר בקול ברור ונחרץ.

חבר הכנסת הנכבד שהיה די קרוב להיות ראש העיר של תל אביב לא מסוגל לגלות אומץ מינימאלי ולגנות את חבריו חסידי אסד ואוהדי סטאלין. חנין יכול עד מחר לדבר על זכויות אדם, כיבוש, איכות סביבה ובית הקפה באלבי אם אין לו, ותסלחו לי לרגע, את הביצים לצאת נגד יו"ר המפלגה בארכה וכל שאר מעריצי האיש שפותר בעיות בגז כימי, אז הוא בסך הכול סמרטוט אדום. ולא יותר מזה. בינתיים מציפים כל מיני גולשים את עמוד הפייסבוק של חנין עם שאלות קשות. אין קול ואין עונה. 

מתוך עמוד הפייסבוק של דב חנין. גולש שואל את ח"כ המכובד לאן הוא נעלם?

3 תגובות:

 1. כלל לא בטוח שאסד הוא האיש הרע בסיפור, ובטח לא שאובמה הוא האיש הטוב, כפי שזה נראה יש מגמה כלל איסלמית לחיסול כל מי שאינו סוני במזה"ת, זה התחיל ברצח ארמנים ונמשך היום ברצח עלאווים, נוצרים, קופטים ויהודים , בס"כ נדובר בטיהור על רקע דתי, אם אסאד יפול יתחיל הטבח הגדול שם בעלאווים בנוצרים ובמיעוטים אחרים, כפי שזה נראה - אסד בשלטון זה עדיף לישראל , לגבי חד"ש וסטלין - - נו באמת. אתה מצפה מסמולן לקחת נתונים אסטוריים ולהפיק מהם מסקנות הגיוניות? הם בקושי מצליחים לפענח את העבר כהויתו

  השבמחק
 2. כבר הפך פתאטי הנסיונות של פרנקוביץ הפגוע מחד"ש לפגוע בה בחזרה...
  חבל על נזק מיותר שנגרם

  השבמחק
 3. נדב פרנקוביץ'8 בספטמבר 2013 בשעה 12:44

  שלום מר אנונימי, הישר וההגון.

  ובכן, נא האר והסבר, כיצד נפגעתי מחד"ש, ומדוע זה גורם לי לפגוע בה בחזרה ?

  נשמע שיש בידיך מידע מפליל ! ...

  וזה הרי יהיה חוסר אחריות משווע מצדך לא לחשוף את המידע הזה, שכן מידע שכזה יכול לדעתך לערער מאוד את אמינותי ואת תקפות ממצאי וביקורתי ולשים אותם בקונטקסט הנכון שלהם, שהוא נקמה אישית שלי בחד"ש. ולחלופין, אם לא תחשוף אותו, זה עלול להתפרש כניסיון לא הגון מצדך להטיל ספק ביושרי מבלי להביא כל הסבר לדבריך ואף מבלי להזדהות, וכך דווקא לחשוף את היעדר התוקף של דבריך ולפגוע עוד יותר בחד"ש המסכנה ש"חבל על כל נזק מיותר שנגרם" לה.

  אז מדוע אתה שומר את הסוד המרתק לעצמך ?

  ולאחר שתואיל להסביר זאת (ואני סקרן לשמוע, היות ועד כמה שידוע לי הסיבה שאני מפרסם את הדברים הללו היא שהם עצמם מעצבנים אותי מאוד, ושלאורך שנתיים וחצי, כאשר דיברתי או הצפתי את הנושא רק לעתים נדירות, ראיתי איך כל מיני דמגוגים ותועמלנים שקרנים, ולפעמים כל מיני תמימים שלא ממש באשמתם, מכחישים את המציאות לגבי המתרחש במפלגה ופשוט מכזבים בסיטונות את הציבור (רמז).

  אני אגב ממש לא היחיד שחושף את ערוות חד"ש בנושא, יש עוד רבים, האם גם כלפיהם תטען שהם עושים זאת ממניעים פסולים כלשהם ?

  בסופו של דבר (ואני מזכיר לך, אל תשכח, שתף אותנו במניעי האפלים, שלא נחשוב חלילה שאתה סתם משקר) יש מציאות קשה הנחשפת באופן יומיומי בשופרות ובבמות של חד"ש, והיא של תמיכה נלהבת מצד חד"ש בדיקטאטור הרצחני אסד ובדיקטאטורים אחרים מסוגו בהווה ובעבר. גם למציאות זאת, ולראיות שאני מציג, הצגתי ואציג, תצטרך (או שתצטרך מפלגת חד"ש) לצערך להתייחס.

  כי אפילו אם אני הוא השטן בכבודו ובעצמו, סוכן אימפריאליסט או סתם איש קטן ועלוב המבקש נקמה (וכפי שציינת, זהו ללא ספק המצב, רק אל תשכח לעדכן אותנו בפרטים החשובים הנוגעים לכך ולהבהיר זאת פעם אחת ולתמיד כי אני כמובן דואג בעוונותיי הנכלוליים להסתיר זאת) - הרי שעדיין (אפילו לאחר שתציג את הסיבות האישיות לפעולותיי הנלוזות, ואנא ממך, אל תשכח לעשות זאת) עדיין לא יהיה בכך כדי מענה לעצם טענותיי וטענות האחרים, ולראיות הרבות והמטרידות שאנו מצרפים לטענותינו.

  ואני סקרן לדעת האם יתגלה שאתה פשוט נוהג לפי השיטה הבולשביקית הידועה: לא להתייחס כלל לביקורת אלא לסמן כל מבקר כאויב בוגדני ולהשמיצו ? שיטה זאת כידוע הביאה לחיסולם בהאשמות מגוחכות של המונים כאשר היה הכוח מצוי בידיהם של הקומוניסטים, ואפילו של רבים שהיו קומוניסטים מושבעים בעצמם...וחד"ש והתנועות שקדמו לה ושיצרו אותה אכן תמכו באותם טיהורים המוניים.

  ולכן, אדוני האלמוני, דומני שאתה ניצב בפני כמה שאלות קשות שמפלחות את חלל אלמוניותך, ודורשות את התייחסותך העניינית והכנה.

  אגב, אם לא שמת לב עד עכשיו, אני טוען שאתה משקר ביודעין לגבי מניעי האישיים והעלומים, שאין ולא היו כאלה, ושאתה נכון לטעון כך רק מתוך שלא אכפת לך כלל לשקר ולבדות ולהשמיץ למען המפלגה שעליה אתה מבקש להגן ויהי מה.

  וזה, כמה מפתיע, בדיוק מה שעושים תועמלני המפלגה ביחס לעניין אסד.

  אז אנא ממך, הוכח את דבריך. זה חשוב מאוד שתעשה זאת. אז אל תהסס לפרט ואל תגרע מאיתנו ולו שביב קטן של מידע :-)  השבמחק