יום רביעי, 28 באוגוסט 2013

חשבתם שהסורים טובחים בבני אדם? קבלו את האיור המזעזע של פרופ' מיכה לשם מאונ' חיפה שמזכיר לכולם איזה מגזר תולש זרועות של פלסטינים להנאתו

יצירת המופת של פרופ' מיכה לשם

פרופ' מיכה לשם מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסטת חיפה חטא לאחרונה בחטאי האיור. באתר איטלקי פרו-פלסטיני הופיעה לאחרונה קריקטורה מעשה ידיו של הפרופ' בו הוא מנסה להעביר ביקורת על טענות ישראל במשא ומתן מול הפלסטינים.

עם זאת, לא מדובר רק באיור די מכוער, ילדותי וחסר תחכום בעליל אלא ביצירה שאולי גובלת באנטישמיות.

באיור של הפרופ' המכובד מחיפה אפשר לראות את ראש ממשלת ישראל נתניהו אומר, תוך כדי שהוא דורך על פלסטיני ומחייך, כי ישראל מגיעה למשא ומתן בלי תנאים מוקדמים בניגוד לפלסטינים שמציבים תנאים. פרופ' לשם רצה לטעון שישראל רק טוענת שהיא באה נקייה ללא תנאים וללא מכשולים למשא ומתן אך בפועל היא משתמשת במתנחלים זוללי פלסטינים.

כן, כפי שאפשר לראות בציור, פרופ' לשם אייר מתנחל עם פאות מסולסלות, נער גבעות כזה, אוחז ביד אחת איברים חתוכים של פלסטיני מסכן וביד השניה סכין קצבים. הבחור באיור השני מנסר פלסטיני להנאתו. כלומר המסר הוא שישראל כביכול לא מציבה תנאים מוקדמים למשא ומתן אך בשטח המתנחלים ממשיכים לטבוח בפלסטינים חפים מפשע כמו היו זומבים שמנמנים.

לרגע, עולה הפקפוק אולי הוא התבלבל עם סוריה או מצרים שם שוחטים על ימין ועל שמאל, אפילו בלי מסורים וגרזנים, אך אין כאן מקום לטעויות: פרופ' מיכה לשם טוען בציורו כי המתנחלים עוסקים ברציחת פלסטינים להנאתם. הוא צייר חיוך גדול על פניהם של המתנחלים שמניפים את זרועתיהם הקצוצות של הפלסטיני העשוק.

אפשר להגיד הרבה דברים על המתנחלים אך לטעון טענה כזו שהמתנחלים רוצחים פלסטינים להנאתם ועוד מפרופ' ישראלי מאוניברסיטה ישראלית - משהו כאן קצת דפוק מהיסוד.

זעם על הגדרת האוניברסיטה כמוסד ציוני. פרופ' לשם

בכל מקרה, התקשרתי לפרופ' לשם להבין את העומק שעומד מאחורי היצירה המופתית. לשם היה קצר ותכליתי ואמר כי "כל אחד יכול להבין מה שהוא רוצה מהאיור". כששאלתי אותו האם הוא טוען שהמתנחלים עוסקים ברצח שיטתי של פלסטינים והאם הוא יכול להצביע לי על תופעה של רצח פלסטינים באופן שיטתי הוא החליט פשוט לנתק את השיחה. "מה המטרות שלך?", שאל וניתק.

לכאורה מדובר בתפיסה הרואה במתנחלים סוג של מפלצות תאבות דם. קבוצת מוניטור האקדמיה הישראלית שפרסמה את האיור של לשם לראשונה תהתה מדוע משלם המיסים משלם מכספו את משכורתו של אדם המעליל עלילות אנטישמיות לכאורה על ציבור המתנחלים.

אגב, בזמנו כתבתי חדשה למקור ראשון אודות הסערה באוניברסיטת חיפה בעקבות אי השמעת ההמנון בפקולטה למשפטים. באחת מההודעות של הנהלת האוניברסיטה נאמר כי האוניברסיטה רואה את עצמה כמוסד ציוני. נחשו למי הציק הטייטל "ציוני" למוסד האקדמי? פרופ' לשם לא הסתפק רק בהבעת מחאה על עזות המצח של אוניברסיטת חיפה להגדיר עצמה כ"מוסד ציוני" אלא גם קרא לפיטוריהם של ראשי האוניברסיטה המתהדרים בציוניותם. 

16 תגובות:

 1. בשנת 1907 החליט היטלר לנסות להתקבל ללימודים באקדמיה לאמנות בווינה. אמו חלתה אותה עת בסרטן ועברה ניתוח כריתת שד, והיטלר טיפל בה בנאמנות, אך המשיך בהכנותיו להתקבל לאקדמיה. היטלר קיבל כספים בירושה מדודתו ונסע לווינה לבחינות. היטלר נדחה בנימוק כי אין לו כישרון ציור של ממש,

  השבמחק
 2. הוא צריך לראות את פסיכולוג שלו באופן דחוף ולקחת את הכדורים שלו. למה אנחנו צריכים לסבול את זה?

  השבמחק
 3. חולה נפש אמיתי - סינדרום שנאה עצמית קשה!!!

  השבמחק
 4. עוד הוכחה שגם "דביל מושלם"יכול להיות "פרופסור".
  הדבר הזה טיפש.מי נותן לו ללמד? הוא זקוק לטיפול תרופתי,ורודים וכאלה,,,,

  השבמחק
 5. בזיון!
  אני מתביישת להיות חלק מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה עם מרצה כזה מזוהה עם החוג, הוא לא לימד אותי מעולם וטוב שכך!
  הגיע הזמן שיצא לפנסיה, בעזה האהובה שלו!

  השבמחק
 6. רוע לב והתייפיפות

  השבמחק
 7. כנראה שהתחיל דמנציה.

  השבמחק
 8. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק
 9. רחמנות על הפרופסור :-)הו לא מבין שעמי הארצות והגויים משיכים אותו לאותה קבוצה עליה כתב:-):-)הוא לא יכול להתחמק מהאמת המרה:-) ולן מוטב ולוא היה מפרסם דבר שיקרי וזוועתי כזב על :-):-)עמו ומדינתו, , אין לברוח ולהתיפיף אתה הוא חלק מהזוועה שפאסמת תתבייש אדוני המלומד

  השבמחק
 10. רק במדינה היהודית החולה יכולים אנטישמים יהודים,תומכי טרור,להתפרנס על חשבון המדינה

  השבמחק
 11. איש פשוט קטן ולא חשוב , פרופסור ??? חחחח בושה לתואר , לא ניראה כבעל יכולת חשיבה הגיונית

  השבמחק