יום חמישי, 22 באוגוסט 2013

תענוג: בוי ג'ורג מרביץ ציונות בפעילה אנרכיסטית חובבת חרמות נגד ישראל

חובב ישראלים ידוע. בוי ג'ורג'
 הזמר הבריטי בוי ג'ורג' אוהב את הקהל הישראלי. ביטוי לחיבתו לישראלים אפשר היה לראות השבוע בהתכתשות טוויטרית שלו עם הגברת טלי שפירו בעמוד הטוויטר של סולנית להקת "סקאנק אננסי", דברה דייר (סקין).

טלי שפירו, למי שלא מכיר, היא פעילה אנרכיסטית שעיקר עיסוקה בעולם, כך נראה, הוא לגרום לאמנים בינלאומיים לבטל הופעות שלהם בישראל. בתנועה פבלובית משהו, מפעילה גב' שפירו לחץ אינטרנטי בסיוע עם קמצוץ פעילים ישראלים והמוני פעילים אנטי ישראלים ברחבי העולם נגד אמנים שמגיעים לישראל. אין אמן או יוצר בינלאומי שלא זוכה לקמפיינים של שפירו וחבריה הקוראים לחרם על ישראל בכל מקום ואתר. האמיצים מבין האמנים מתעלמים מהלחץ ובאים ללמוד על ישראל-פלסטין מקרוב, אך יש גם לא מעט ביטולים של יוצרים בגלל רעשי הרקע של שפירו וחבריה.

שפירו. חטפה מטח ציוצים ממר בוי ג'ורג'
כשלהקת "סקאנק אננסי" הודיעה על גיחה לישראל מיהרה שפירו לשגע ללהקה את השכל על מפלצת חדשה שקיימת במזרח התיכון. לא סוריה והצעצועים הכימיים שלה, גם לא מצרים ואירן אלא ישראל. חייבים להחרים את המפלצת, הסבירה שפירו באין סוף סטטוסים וציוצים בעמודי הפייסבוק והטוויטר של הלהקה.

לא הצליח להם. "סקאנק אננסי" הגיעו כמו גדולים לישראל נפגשו עם ישראלים ופלסטינים ולמדו על הסכסוך מקרוב, לא מרחוק, בוודאי שלא מהסטטוסים של חבורת ה-BDS. בעמוד הפייסבוק שלהם הסבירו אנשי הלהקה לגולשים שהפצירו בהם להחרים את ישראל האיומה, כי מה שקורה בחבל הארץ הזה הוא מורכב וממש לא שחור לבן כמו שהם חובבי החרמות אוהבים להטיף. "אנחנו לא מופיעים מול ממשלות אלא מול אנשים", הסבירו אנשי הלהקה ללא הצלחה יתרה, "בדיוק כמו שאנחנו מופיעים ברוסיה או לבנון זה לא אומר שאנחנו מזדהים עם השלטונות". בכל מקרה הזמינו אנשי הלהקה את המגיבים העצבניים לבקר בישראל וללמוד על הסכסוך מקרוב, דרך פגישה של אנשים משני הצדדים ו"לא מהספה". 

בינתיים הגיחה גברת טלי שפירו בטוויטר של סולנית הלהקה והטיחה בה האשמות של סיוע לאפרטהייד ופינקוושינג וכל הבלה בלה בלה מתוצרת מטיפי החרם. או אז צץ לו בוי ג'ורג' ודרש מסקין של תתנצל על הביקור בישראל. "אל תתנצלי על הביקור בישראל יקירתי", צייץ את הציוץ הראשון. בעקבות הציוץ החלו מטיפי החרם לתקוף גם אותו על לקיחת כסף מ"סבלם של פלסטינים" כלומר, מזה שהופיע בישראל. כשהמשיכו הציוצים התוקפניים כתב בוי ג'ורג' שלשוחח עם שפירו וחבריה זה כמו "להתווכח עם עצים". לסיכום הדברים אמר בוי ג'ורג' שהוא אוהב את הקהל הישראלי ולו הוא היה מוזמן להופיע מול הפלסטינים הוא היה מגיע מיד. "אני לא שר לממשלות", הסביר גם הוא ללא הצלחה. כששאלו אותו איך הוא תורם לסכסוך כשהוא מופיע בישראל שאל בחזרה "איך אתם בדיוק תורמים לעולם?"

סקין ובוי ג'ורג' מותקפים על ידי גברת טלי שפירו


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה