יום רביעי, 14 באוגוסט 2013

האם ארגון יהודי נוצרי משלם לערוץ 10 תמורת זמן מסך?


כימיה מעולה עם ארגון חובב נצרות
כשהתחלתי לברר קצת על הקשר בין "מכון ירושלים לצדק" לתוכנית "עושים שינוי" של ערוץ 10 ממש לא הייתי מודע לחשיפה של וואלה אודות התשלום שהציעו נציגי התכנית לעמותות ומלכ"רים על מנת לקבל זמן מסך.

על פי וואלה נציגי התכנית הציעו 50 אלף ש"ח לקבלת זמן חשיפה נרחב. בלי קשר לחשיפה הזו יצא לי לראות משהו שקצת לא הסתדר לי בתכנית של פלד קינן. אני מדבר על הפרגון המטורף בתכניתה לארגון מכון ירושלים לצדק.

מכון ירושלים לצדק הינו ארגון עם קשרים עזים לעולם הנוצרי וליהודים המשיחיים. הדמות הבולטת של הארגון הוא עו"ד כלב מאיירס שהוא יהודי משיחי פעלתן מאוד. באתר המכון כתוב ש"לעו"ד מאיירס קשר הדוק עם אין ספור קהילות אוונגליסטיות ברחבי העולם".

מסתבר שמאיירס עוסק רבות בפעילויות התנדבות רבות והוא גם מאוד ימני. בנוסף לכך הוא מסייע רבות ליהודים משיחיים לעלות לארץ משום שחוק השבות עושה בעיות קשות ליהודים מומרים או מיסיונרים לקבל אזרחות. על פי החוק הם אינם נחשבים יהודים אלא "בני דת אחרת". בתוכנית של פלד קינן מופיע מאיירס בדיונים וויכוחים לא פעם נגד יריב אופנהיימר, טליה ששון ואדם קלר מגוש שלום ומתנצח עימם. 

פול גז עם כלב מייארס בתכנית של פלד קינן

הקשר של המכון לנצרות הוא חזק ביותר ואפשר לראות זאת בכמה וכמה דוגמאות. למשל על ידי בעלי המניות בארגון: הכומר ווין הילסדן משמש כראש הקהילה הנוצרית "מלך המלכים" בירושלים, קנת הנדרן שלטענת ארגון יד לאחים הוא מיסיונר, קארי סאמרס נוצרי אדוק מארה"ב, לינדה איריס כהן שהיא חברה בארגון נוצרי אחר שנקרא הפורום לחינוך מקראי (שגם בו חבר עו"ד מאיירס) המשמש כמכללה להכשרת כמרים משיחיים. כל אלו היו והינם בעלי המניות ויש גם אחרים שקשורים באופן כזה או אחר לעולם הנצרות.

גם ארגון היהודי משיחי "תקווה לישראל" הממוקם בארה"ב ומממן ארגונים של יהודים משיחיים מציין באתר הרשמי שלו שהוא מזרים כספים למכון ירושלים לצדק ולפעילות של עו"ד יהודי משיחי (בלי לנקוב בשמו) למען יהודים משיחיים מסורבי עלייה. 

באחד הסרטונים של המכון אפשר לראות פרויקט למען הקהילה האתיופית. בין השותפים לפרויקט, כפי שמציין בנאומו עו"ד מאיירס, נמצאית השגרירות הנוצרית. מדובר בפרויקט ספורט שבין השאר חולקו לצעירים אתיופים חולצות עם הלוגו של השגרירות הנוצרית כמובן. בשיחה עם הצעירים אמר מאיירס ש"מראשיתה של הציונות ועד היום ישנם נוצרים אוהבי ישראל שתומכים בישראל ומסייעים ואנחנו רוצים להגיד להם תודה". 

נקודה מעניינת בסרטון הזה המראה את הקשר של המכון הירושלמי לעבותות השלטון היא שמי שחיבר בין המכון הירושלמי לקהילה האתיופית היה לא אחר מאשר ח"כ לשעבר מהליכוד ויועץ ראש הממשלה נתניהו לעדה האתיופית, אללי אדמסו. מכון ירושלים לצדק מחובר למפלגת הליכוד והיום גם לאביגדור ליברמן, כך לטענת גורמים בליכוד. בין היועצים התקשורתיים של המכון נמצא איש הפרסום מוטי מורל.  

אז מה מוכרים לכם בערוץ 10?
לזכותם של אנשי המכון ירושלים לצדק ייאמר הם לא ממש מסתירים את האג'נדה שלהם. הקשר הנוצרי לעמותה הוא יחסית גלוי והם די חושפים זאת בהזדמנויות רבות. הבעיה שלי היא עם ערוץ 10.

די במקרה, בשיטוט באתר של מכון ירושלים לצדק, יצא לי לראות שהם מופיעים המון בתכנית של טליה פלד קינן "עושים שינוי". מדובר באייטמים ארוכים כמו בתכנית "לילה כלכלי" שבה עולים שני דוברים ודנים עם המגיש על סוגיות חברתיות. 

מסתבר, שלאנשי מכון ירושלים לצדק יש במה נרחבת מאוד בתכנית הזו. עו"ד מאיירס, שמייצג אג'נדה ימנית מסתבר, מגיע לאולפן פעם אחר פעם על מנת להילחם בכל מיני אנשי שמאל למיניהם. זה קצת מוזר לראות אותו כנציג ימין אולטימטיבי כאשר יש כל כך הרבה דוברים ימניים אחרים שיכולים לעשות את אותה עבודה בדיוק, ולדעתי גם טוב יותר, אך בכל זאת ב"עושים שינוי" מעדיפים אותו.


נחשו מאיפה הוא? עו"ד ניר קמחי מקבל את הדקות שלו בעושים שינוי
אבל זה לא רק מאיירס. יש גם עובדים אחרים במכון ירושלים לצדק שזוכים לזמן מסך יקר אצל פלד קינן. נועם עזרא, אחראי הפרויקטים על חיילים בודדים מהחברה החרדית, עו"ד ניר קמחי היועץ המשפטי של הארגון שנשלח להתעמת מול ח"כ חיליק בר ממפלגת העבודה בענייני הוזלת מחירי הדיור (כאילו, מכל הדוברים בענייני דיור רק עו"ד קמחי ממכון ירושלים לצדק יש מה לומר).

אבל חכו יש עוד. מתי שושני עובד המכון של ירושלים לצדק גם הופיע בתכנית של פלד קינן (כאן הוא מככב בערוץ יוטיוב יהודי נוצרי). אלי חזן, פעיל ליכוד, היה יועצו של גדעון סער כשהיה שר חינוך, גם הוא זכה לזמן מסך בתכנית עושים שינוי. חזן הוא סמנכ"ל מכון ירושלים לצדק.


עדיפים השניים על האחד. נועם עזרא ומאיירס מרביצים הופעה משותפת בערוץ 10
לפעמים נראה שהדוברים של מכון ירושלים לצדק כל כך טובים אז בשביל לייצר דיון מרתק באולפן פשוט מביאים שניים ביחד. כך יוצא שטליה פלד קינן יכולה להגיד המון פעמים "מכון ירושלים לצדק". 

ולפעמים זה כבר לא כל כך נעים אז טליה פלד קינן פשוט משמיטה את התואר של אחד הדוברים ולא מציינת שהוא ממכון ירושלים לצדק. כך היה באייטם עם מוטי שושני ואלי חזן שהאחרון זכה לתואר מרצה במרכז הישראלי להכשרה פוליטית בלי להזכיר בכלל שהוא משמש כסמנכ"ל מכון ירושלים לצדק. כנראה שזה היה מביך ומוגזם מדי לציין ששני הדוברים מאותו ארגון אז פלד קינן החליקה את אלי חזן עם טייטל אחר. 

פלד קינן שוכחת בטעות את הטייטל של אלי חזן סמנכ"ל מכון ירושלים לצדק
בקיצור אתם מבינים את התמונה. מישהו בערוץ 10 מאוד אוהב את מכון ירושלים לצדק ומאיזושהי סיבה נעלמה משפריץ לנו למסך את העובדים של הארגון הדי נוצרי הזה. מי יודע מה הסיבה?

פניתי לערוץ 10 בלי שידעתי בכלל שהייתה כתבה בוואלה על זמן המסך שנמכר שם לכל המעלה במחיר. זכיתי לתשפוכות של בוז..

על מה אתה מדבר? איך אתה מזלזל בתכנית של פלד קינן? הדובר של הערוץ שלל מכל וכל מתן זמן מסך למכון לירושלים תמורת הטבות כאלה ואחרות. ההסבר שלו לריבוי הבלתי פורפורציונלי של עובדי המכון הנכבד בתכנית של פלד קינן הייתה שמדובר ב"כימיה מעולה" בין אנשי התכנית למאיירס ושות'. 

תרשו לי לפקפק קצת במריחות של הדובר של ערוץ 10. 

אחת משתיים: או שמישהו משמן את ערוץ 10 ואת התכנית של פלד קינן שזה נורא ואיום. או שמישהו החליט על דעת עצמו מסיבה כלשהי לקדם ארגון עם אג'נדה נוצרית (בלי לעדכן את הצופים כמובן) על חשבון זמן המסך שלכם וגם זה בעייתי מאוד. כך או כך ערוץ 10 די מזלזל בצופים שלו.

 

16 תגובות:

 1. גם יד לאחים הוא ארגון משיחי חבד"י.

  השבמחק
  תשובות
  1. מהרסיך ומחריבך ממך יצאו פולטיקאים שמוכרים את עמם בתמורת כסף מאחלת להם שהילדים שלהם בכת עדי ה גורו מאיירס תבינו מהיא שואה

   מחק
 2. חשיפה מעניינת ישי, אבל גם אתם שם בקהילה שלך, איך לומר, די פרוטסטנטים. רשימת השותפים שם רק מוכיחה את זה יפה. הפוסט הזה הוא בסך הכל ריב קטן בתוך המשפחה. תוך כמה שנים ההבדלים ימחקו

  השבמחק
 3. לאנונימי מ-2 2000 שנה והעולם היהודי לא התחבר לישו ולמעריציו. אל תצפה שמשהו מזה ישתנה

  השבמחק
 4. נגד יריב אופנהיימר, טליה ששון ואדם קלר הייתי מוכן להביא אפילו את ישו בכבודו ובעצמו !!!!!

  השבמחק
 5. יש בכתבתך אי דיוקים אלי חזן הוא יהודי מסורתי ,רחוק שמים וארץ מהמשיחיים ,אותו הדבר בקשר לעו"ד קימחי . ארגון מכון ירושלים לצדק מהעסיק גם לא נוצרים או יהודים משיחיים . אך כתבתך לא רצינית ולא עושה גילוי נאות ויוצא ממנה חוסר דיוקים במידע . כיוון שאלי נכון שהוא סמנכ"ל קשר ממשל במכון ירושלים לצדק . אך הוא גם מרצה במרכז להכשרה פוליטית . הוא הגיע למכון ירושלים לצדק מכיוון שזאת פלטפורמה מעולה להגיע ולדבר על ישראל בחו}"ל ולקדם חקיקה בתחומים בהם הימין השמרני בישראל וגם אמריקאי מזדהה עם אותם רעיונות . מדינת ישראל בתוך ים השונאים שלה מחפש ליצור בריתות וקשרים לטובת האינטרסים במרחב הציבורי הגלובאלי .

  השבמחק
 6. זה שיש גם עובדים שהם אינם משיחיים זה לא משנה את האוריינטציה של הארגון הזה. כמו כן, מציע לך להעיף מבט למקימי העמותה, מי הם ומאיפה הם באים. רבים מהם מגיעים מקבוצת היהודים המשיחיים.

  השבמחק
 7. אני מסתכל על התגובה מה-22 לאוגוסט מאדם אנונימי, ואני תוהה... האם אותו כותב אנונימי המבקש לכאורה לדייק לגבי מכון ירושלים לצדק, כתב גם לארגונים נוצרים שונים המפרסמים כי מכון ירושלים לצדק הינו "messianic ministry"? כדאי מאוד לפנות אליהם ולבקש שיפסיקו להפיץ כי מדובר בארגון נוצרי כי זה מזיק לתדמית המכון. או אולי לא נתייחס לזה והמכון ימשיך לקבל תרומות מנוצרים המאמינים כי המכון מקדם מטרות משיחיות?

  השבמחק
  תשובות
  1. עורך דין כלב מאיירס גורו כת עדי ה אבא של מאיירס פעיל ביותר להמרת דת והכנסת יהודים לכת משפחת מאיירס מסיונרים סוחרי נפשות והכסף שאתם מקבלים משלמים הבנים והבנות בכת אין ברכה בכסף שתקבלו בית דין לצדק למי???למה???תורדו את המסכות !!!!!כת שווה פשע רשע מאיירס ואנשיו סחר מכר בחיי אדם זו לא דת זו כת וסחר תמורת כסף שאין ולא תיהיה בו ברכה אמן סלע משפחה פגועת כת מאיירס גם לך יש ילדים ואתה מנתק ילדים ממשפחה חברים וגם מולדת ןמעליל עלילות רשע אין ולא יהיה לאיש זה אלוהים רשע

   מחק
  2. נוצרים אוהבי ישראל יש בעולם והרבה חבל מאוד שעורך דין כלב מאיירס לא תדגיש את פועלו הבלתי חיובי כלב מיציג כת אנשים אנטשמים כתות רשע שנוצרים אוהבי ישראל אינם נמנים מאנשיו מעשיו של מאיירס פוגע בנוצרים אוהבי ישראל וחבל

   מחק
  3. כלב מאיירס אתר וואלה מקבל כסף שתרשום זיבולים ויחסי ציבור לכלב מאיירס תבדוק את מעלליך הרשעים פועל בחשיכה וללא שקיפות אדם מניפולטור מיקצועי מתוחכם ומסוכן

   מחק
 8. מכון לצדק מצחיק עוד כלב מאיירס גורו כת שמנתק והורס משפחות מתי תבינו שאין ארוחות חינם??? כלב מאיירס כת עדי ה ילדים שנותקו ממשפחותיהם חברים מולדת צדק!!!!! למי????למה????האם אנו חיים במדינה של יהודים !!!!!חבד יד לאחים פועלים למען יהודים ולא סחר וכסף אז די לקישקושים מכון צדק בישראל כת

  השבמחק
 9. כת יהודים משיחים מאיירס חבר מביא חבר שיטת הפרמידה כמו כול כתות שקר הכול כסף וניצול זהירות אנשים שקרנים !!!!!!!

  השבמחק
 10. כלב מאיירס עורך דין ממשרדו של יהודה רווה חבר של אולמרט ליברמן מדבר בעד עצמו אנחנו מאחלים לממשל כמו בגין ולא חבורה שכזאת למען המולדת ישראל לעם היהודי

  השבמחק
  תשובות
  1. כלב מאיירס מוכר נפשות לכת עדי ה משיחים והחוק שותק למה???כי מדובר באוכלסיה חלשה וחסרת אמצעים כנגד גורו רשע

   מחק
 11. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק