יום רביעי, 3 ביולי 2013

תהיה חקירה נגד חברי הכנסת הערבים או לא? ומילה טובה לח"כ מירי רגב

צועקת אבל עושה את העבודה

ח"כ מירי רגב יצאה היום בהכרזה כי נגד חברי הכנסת הערבים (חנין זועבי ובאסל גאטס) תתקיים חקירת משטרה בחשד להסתה. בפרקליטות מיהרו להכחיש את הדברים.

מאיפה ח"כ רגב הביאה את הדברים הללו? פשוט מאוד: מי שנכח בוועדת הפנים בדיון על תופעת האלימות נגד בני העדה הנוצרית המעוניינים לשרת בצה"ל ובשירות לאומי היה יכול לשמוע את נציגי המשטרה מגמגמים בעיקר לגבי הטיפול בתלונות של האב גבריאל וחבריו אך גם אומרים כי היועץ המשפטי לממשלה בפירוש אישר להם לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת המסיתים וכי הם נמצאים בעיצומה של חקירה. 

מוזר שהפרקליטות מכחישה את מה שהמשטרה אומרת במפורש. משום כך, הכותרת בוואלה מטעה כי זה לא חברת הכנסת מירי רגב שהודיעה על חקירת המשטרה אלא נציגי המשטרה.

בכל מקרה, הדיון היום בוועדת הפנים היה משמעותי והוא מהווה עוד נדבך בדרך להשתלבות של בני העדה הנוצרית בחברה הישראלית. 

שאדי חלו'ל, דובר פורום העדה הנוצרית וקצין מילואים בצנחנים, סיפר על "הטרור הפנימי" שהם חווים. "אנחנו כאילו חיים במדינה אחרת, חיים בפחד. איננו יכולים להתבטא כמו שאנחנו רוצים".

לבושתנו, ניסה חלו'ל לספק טיעון שידרבן את המדינה להתגייס לבעיה כשהוא אמר ש"היום" ההסתה והטרור הפנימי מתנהל נגדם "מחר זה יהיה בתל אביב". אם זה מגיע לתל אביב זה אמור כביכול להזיז למדינה. אולי זה נכון, אך אין שום סיבה בעולם שאנשי נצרת לא יקבלו הגנה וביטחון בסיסי בדיוק כמו תושבי תל אביב ורמת גן.

נציג צה"ל, אל"מ יוסי מצליח, דיבר על הרצון של צה"ל לגייס את בני העדה לכל החילות אך יש להם בעיות להגיע לצעירים או להיכנס לבתי ספר - מהלך שיעורר מהומות בחברה הערבית.


ח"כ שקד דברה בדיון על האפלייה האבסורדית כלפי חיילים משוחררים שמופלים במגזר הערבי בגלל שירותם הצבאי: "בשיחות עם חברי הפורום עולה שדווקא החיילים המשוחררים מופלים לרעה במשרות בשירות המדינה. בכירים ערביים במשרדי הממשלה נותנים עדיפות במכרזים למי שלא התגייס. נכון להיום, נציב שירות המדינה לא יכול לתת תעדוף למי שהתגייס".

כבוד הפטריארך
 עם זאת, היו חברי כנסת שדרשו להציב תמרורי אזהרה. ח"כ בוז'י הרצוג וישראל חסון דרשו שלא לגרור את הפטריארך וכל העולם הנוצרי שהוא מייצג לויכוח בתוך המגזר הערבי. לדבריהם, כל עירוב של הפטריארך עלול לסבך את הכנסייה ואת מדינת ישראל ולהכניס את הצדדים לפינה שאי אפשר יהיה לצאת ממנה. נציג משרד החוץ ביקש "להנמיך פרופיל" בכל מה שקשור לגיוס העדה הנוצרית וששינויים לא מתרחשים בתוך שנה.

יש לציין שאף אחד לא גרר את הפטריארך לויכוח. זה היה הפטריארך בכבודו ובעצמו שדבריו פורסמו בשם דוברו הפלסטיני שיש לגנות את האב גבריאל נדאף על פועלו לגיוס הצעירים הנוצרים. אמנם, נאמר בדיון כי הפטריארך חזר בו מההודעה הזו וכי היא לא הייתה על דעתו אלא על דעת דוברו שנתון בלחצים בגלל היותו אזרח פלסטיני וכי יש לא מעט נוצרים בעזה ובמקומות אחרים שעלולים להיות מושפעים ממה שקורה בנצרת ולכן ההודעה יצאה כפי שיצאה בתקשורת הערבית.

רגב נובחת אבל יש לה שיניים
עוד משהו אחד קטן. אוהבים לרדת על ח"כ מירי רגב, על ההתנהלות שלה וכיוצא בזה. זה נכון, היא צועקת, זועמת, מקללת ולא בדיוק מתנהלת כמו חברת פרלמנט שוויצרית. 


בלי "רוחי לעזה" אי אפשר

אבל.. היא לקחה את הנושא הזה של גיוס העדה הנוצרית בשתי ידיים (ביחד עם ח"כ איילת שקד שפועלת חזק מאוד למען העדה הנוצרית וכמובן פעילי "אם תרצו" שנמצאים יד ביד עם אנשי הפורום מהרגע הראשון), היא הצליחה עם "הצעקות והכול" לשים את הסיפור הזה במרכז סדר היום הציבורי. מרגע שהוועדה הסתיימה אנשי הפורום וגם האב גבריאל מקבלים מיקרופונים ועולים לשידור ומספרים על הבעיות. פתאום מבינים שיש כאן בעיה, התקשורת התעוררה. מירי רגב העירה אותה עם הצעקות ועם ההתכתשויות עם חברי הכנסת הערבים. לא תמיד זה נראה חינני אבל זה בהחלט עושה את העבודה.

תגובה 1: