יום ראשון, 14 ביולי 2013

ה"תג מחיר" שלא תשמעו עליו בתקשורת

להרוג את המתגייסות, איפה המשטרה?

התקשורת אוהבת ואפילו די אובססיבית לסקר תופעות של תג מחיר, בעיקר על ידי עבריינים מהקבוצה שמכונה "נוער הגבעות" ולאחרונה אפשר להכניס עוד קבוצה שמקבלת סיקור מיוחד - חרדים קנאים שפוגעים בצעירים חרדים המתגייסים לצה"ל -  סוג של תג מחיר שהקנאים גובים ממי שמעז ללבוש את המדים הירוקים.

ובכן, יש עוד תג מחיר והוא קורה ומתרחש מדי שבוע כבר במשך שנים נגד צעירים הגרים בתוך האוכלוסייה הערבית ובוחרים להתגייס לצבא או לשירות לאומי. בחודשים האחרונים הסיפור שלהם קיבל יותר חשיפה בתקשורת אך כל מי שמכיר את הסיפור מקרוב יודע שמעט מאוד נחשף והרשויות לא ממש נמצאות בסיפור הזה.

מדובר בתג מחיר שנגבה כנגד צעירים וצעירות החיים במגזר הערבי ובוחרים להתגייס לצבא. לפעמים הם נוצרים, פעמים מוסלמים או בדואים - הם משלמים מחיר על ההתגייסות שלהם לטובת החברה הישראלית.  מחפשים גרפיטי פוגעניים? לכו לנצרת. מחפשים הסתה ברשת? תשאלו צעירים נוצרים שמתגייסים ויש גם אלימות.

החבר'ה הצעירים הללו שמתגייסים לצבא סובלים מהתנכלויות, מהסתה פרועה וגילויי אלימות. אני מכיר חיילת מצטיינת מאוד שחטפה מכות רצח מפורעים קנאים רק משום היותה ציונית. היא לא רוצה להתראיין לתקשורת וגם לא משפחתה אך מדובר בחיילת שהיא גאווה למדינה ולמשפחתה והיא הייתה קורבן לתג מחיר הזה.

בשבוע שעבר התגייסו שתי צעירות מהעדה הנוצרית. הן התראיינו לתקשורת הישראלית ובין היתר אחת מהן שלחה מכתב לח"כ חנין זועבי בו היא מבקשת שלא תדבר בשמה. המכתב פורסם במלואו כאן בבלוג והוא עורר סערה בתקשורת הישראלית והבינלאומית. עכשיו מתברר ששתי הצעירות הצליחו לעורר את חמת הזעם של הקנאים. 

בשבוע האחרון סובלות השתיים מהטרדות והצקות מכל מיני קנאים שמסיתים וקוראים לרצוח את שתי המתגייסות. זיקוק נזרק לאחד הבתים של המתגייסות בסוף שבוע שעבר. אגב, חלק מקרובי משפחת זועבי שותפים להסתה ומאחלים למתגייסות שכל צה"ל יבוא עליהן. זה המצב. 

"אם תרצו" שלחו מכתבי תלונות לשר אהרונוביץ' וליברמן. בתמונה למעלה אפשר לראות דוגמית קטנה מההסתה שיש ברשת נגד המתגייסות. תושב רמלה, מכנה את הצעירות "זונות" ומציין "שאפשר בכיף להטריד אותן". אחת התגובות קוראות להרוג את הצעירות.

ובתמונה הזו אפשר לראות מורה במדינת ישראל בשם אימן מסאלחה מדבוריה שמקללת את אימה של אחת המתגייסות. קל מאוד להגיע למסיתים, כל הפרטים ומקומות המגורים מצויינים בפייסבוק. 


המורה מסאלחה מדבוריה במפגן לא חינוכי בעליל

זה המכתב של "אם תרצו" לשר אהרונוביץ האם יהיה מענה? אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה