יום שלישי, 2 ביולי 2013

נשות בית שמש נגד נפתלי בנט


בנט ובלוך במסיבת העיתונאים


בהמשך לפוסט הקודם על הבלאגן בבחירות לרשויות המקומיות הנה דוגמא נוספת. בבית שמש יש מלחמה בין אנשי הציונות הדתית על המועמד המתאים. לפני כשבוע הכריז נפתלי בנט על המועמדת שלו ושל הבית היהודי לראשות העירייה - עליזה בלוך המנהלת המוערכת של תיכון ברנקו וייס בבית שמש. עם התמיכה הגיעו גם כתבות אוהדות מאוד לבלוך ב-7 ימים ובכלי תקשורת אחרים.

עם זאת, לא מעט מאנשי הציונות הדתית טוענים כי בנט גוזר קופון ומקריב את בית שמש לטובת ש"ס ברגע שהוא הכריז על תמיכה בבלוך. לטענתם, בלוך לא תוכל לנצח את ראש העיר משה אבוטובול וכי המועמד הציוני המוביל הוא אלי כהן. פיצול המחנה הציוני דתי יוביל לקדנציה נוספת של אבוטבול ולהמשך החרדיזציה של בית שמש. לטענתם, השיקול של בנט לתמוך במועמדת ולקיים מסיבת עיתונאים גדולה נובעת משיקול פופוליסטי לחלוטין. התקשורת תחבק את בנט שתומך באישה לרוץ בעיר שמסוכסכת קשות בענייני מלחמות חרדים חילונים ובעיית הדרת הנשים מזוהה עם העיר הזו. בנט יקבל את הכותרות היפות אך ראש עיר ציוני לא יהיה לבית שמש.
מצ"ב מכתב שנשלח לבנט על ידי מספר נשים פעילות ובולטות מהציונות הדתית בבית שמש שמבקשות ממנו להסיר את תמיכתו מעליזה בלוך. 
אל:שר הכלכלה, נפתלי בנט
מאת: נשים דתיות, פעילות ציבור מובילות בבית שמש
שלום רב,
אנחנו, תושבות בית שמש מזה שנים רבות שאוהבות את בית שמש ומקדישות חלק ניכר מזמנינו לפעילות ציבורית משמעותית עבור העיר ותושביה, רואות בדאגה את הניסיון של הבית היהודי להריץ מועמדת לראשות העיר מטעם המפלגה. אנו מבקשות להפגש אתך להבהיר את עמדותינו ולהבין איך אפשר לעבוד בשיתוף פעולה עם הבית היהודי לטובת העיר בית שמש.
הניסיון להריץ מועמדת בבית שמש מטעם הבית היהודי מעורר בנו דאגה רבה, מכיוון שניסיון זו מהווה חוסר התחשבות בתהליך משמעותי המתקיים בתוך הציבור הציוני בעיר מזה חודשים ארוכים למען עתיד העיר. תהליך זה מביא מאות ואלפי מתושבי העיר לתמיכה במועמד אחד, ובתהליך זו מושקעות הרבה מאוד שעות עבודה וחשיבה.
הרצת המועמדת מטעם הבית היהודי בבית שמש גורמת לנו לשאול את השאלות הבאות:
- מדוע לא הצעתם לאלי כהן, שהינו מועמד מסורתי הנתמך על ידי מאות מהציבור הדתי לאומי לרוץ לראשות העיר? הרי בבחירות האחרונות ניסיתם לקרב גם מסורתיים. ציפינו ש ה"פוליטיקה החדשה" של הבית היהודי  תהיה מסוגלת להתעלות מעל הסקטוריאליות הישנה ולראות מעבר ל "סניף הפועל המזרחי".
- האם אתם מבינים שהמהלך הזה, שבו אנחנו  תומכי המועמד הציוני המוביל, אלי כהן, נילחם מול תומכי המועמדת של הבית היהודי על : "מי המועמד הראוי להנהגת העיר", תגזול כוחות, אנרגיות וזמן מהמלחמה שלנו למען השבת השפיות לעיר  שלנו ?
- האם יתכן, שאתם, כמונו, יודעים שכל מועמדת שתציבו  מול אלי כהן, לא תצליח במרוץ ואתם בעצם מריצים אותה לריצת "ראווה". כי מה יותר מושך כותרות מאישה דתייה שרצה בבית שמש? למה לא לעשות מסע יחסי ציבור על גבי העיר החבוטה הזו?
- האם יתכן שיש כאן איזשהו דיל שלכם מול ש"ס להקריב את בית שמש תמורת משהו אחר שנפשכם חפצה בו?
אנחנו יודעות בוודאות שאלי כהן הוא האיש שמסוגל יהיה לאחד את הציבור הציוני מאחריו וגם לחבר אליו עוד קבוצות מהמגזר החרדי המתון של העיר.
אנחנו נתמוך  ונעודד כל מועמדת שתחבור למועמד הציוני המוביל  כעת בעיר ותעזור, בכוחות משולבים ליצור מציאות אחרת בבית שמש שכרגע נדמית כנמצאת על פי תהום.
כמו כן, אנחנו נעודד מאמצים של הבית היהודי לקדם את איכות החיים, התעשייה, הפיתוח והחינוך לטובת הציבור הדתי לאומי בעיר כבר עכשיו, לפני הבחירות המוניציפאליות.

בלוך בידיעות אחרונותאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה